Městská policie

Kontakt

Strážníci Městské policie Buštěhrad

Úřední hodiny

  • pondělí 8-11
  • středa 14-17

Strážníkům můžete v pracovní době (ve všední dny mezi 6:30-15:00) volat na mobil, v úředních hodinách a mezi pochůzkami je možné je zastihnout telefonicky nebo osobně na služebně – Revoluční 1, v přízemí západního zámeckého křídla (první oblouky podloubí vlevo cestou k městskému úřadu).

Městská policie Buštěhrad zahájila svou činnost 1. 1. 2024. Strážníci by měli potírat vandalismus a znečišťování veřejných prostranství, dohlížet na dodržování městských vyhlášek, ale především by měli pomáhat s řešením zoufalé dopravní situace, ať už se jedná o kamiony v Tyršově ulici, ranní špičky u školy nebo nebezpečné parkování v křižovatkách. Městskou policii nevnímáme a priori jako nástroj perzekuce, ale prevence. Na přestupky chceme upozorňovat, chceme domlouvat, chceme hledat řešení, která budou vyhovovat, pokud možno nám všem. Tedy, až na náklaďáky a nebezpečné sobce za volantem, tam budou strážníci nekompromisně přísní!

První měsíce budou víceméně ve znamení vzájemného seznamování se strážníků s městem a města se strážníky, nastavování systému každodenní práce, služeb, pochůzek a celkového fungování. O podrobnějších plánech, stejně jako o pokrocích a činnosti strážníků budeme občany informovat na stránkách Buštěhradského zpravodaje. Na naše strážníky se můžete s důvěrou obrátit s mnoha místními záležitostmi, ale i tak od nich prosím nečekejme zázraky, natož na počkání. Nemáme strážníky k dispozici 24/7, ne všechno spadá do kompetencí městské policie, spoustu toho může řešit pouze Police České republiky, ani se nedají všechny problémy světa zvládnout ve dvou lidech.

Vedoucím strážníkem je paní Iva Hanáčková, která pracovala deset let u Městské policie Slaný a přináší si zkušenosti z terénu i administrativy. Jako druhý strážník by měl sloužit po složení povinných atestací pan Jaroslav Sládek, který má za sebou téměř třicet let v ostraze majetku a osob. Řízením Městské policie Buštěhrad byl usnesením zastupitelstva č. 11 na zasedání č. 10/2023 pověřen místostarosta Mgr. Jakub Plášek.

Ke stažení