Turista

Turistické infocentrum na zámku

Informační centrum Buštěhrad

Buštěhrad je velice zajímavé místo, bohaté na historické události, významné postavy a dějinné zvraty. Má zachovalé malebné historické jádro s dominantou barokního zámku s parkem, bývalého pivovaru a dvou rybníků, a nabízí řadu dalších památek a zajímavostí. Unikátem je místní čtvrť Starý Hrad, která vznikala od 17. století vestavbou drobných domků do rozsáhlé ruiny hradu.

Díky tomu všemu, ale i svou výhodnou polohou poblíž hlavního města Prahy, města Kladna, i mezinárodního letiště Ruzyně, je Buštěhrad předurčen k tomu stát se oblíbeným turistickým cílem. Z centra Prahy jste zde za 25 minut, z letiště za 10 minut, z centra Kladna za 15 minut - přečtěte si podrobné informace o dopravním spojení.

Buštěhrad můžete navštívit i na kole – město a jeho okolí nabízí zajímavý terén a neotřelé výhledy do krajiny (především směrem na České Středohoří). Je vhodný i pro pěší výlety.

Zájemce o historii uspokojí Stezka historií Buštěhradu. Můžete se zde také skvěle najíst a napít. Malé návštěvníky uspokojí tři dětská hřiště. Město i místní spolky a nadšenci každoročně pořádají celou řadu zajímavých akcí pro děti i dospělé.