Kam se zajít podívat

Při prohlídce Buštěhradu určitě nevynechejte

Všechny tyto cíle popisuje Stezka historií Buštěhradu.

Geocaching v Buštěhradě

Co je geochaching? Geocaching je obrovská celosvětová hra, kterou hrají miliony lidí na celém světě. Někteří z nich dokonce i každý den. Podstatou hry je "keška". Keška je obvykle tajná různě veliká krabička ukrývající zajímavý obsah ale hlavně nacházející se na zajímavém, neobvyklém nebo nečekaném místě, pevně definovaná pomocí GPS.

V Buštěhradě se logicky takováto keš musí také nacházet, a dokonce jich tu je víc. Některé z nich slouží vyloženě pro pobavení, jiné mají i vzdělávají charakter, jako právě třeba multi-keš pojmenovaná "Ota Pavel a Buštěhrad".

Je pěkné, že ani Buštěhrad neunikl pozornosti hráčů geocachingu "kačerů", kteří věnovali svůj čas a úsilí na založení kaše právě v Buštěhradě. Ano, každý hráč - kačer může i sám svojí keš založit.

Buštěhradem dokonce prochází velkolepá, již legendární keš "101 Dalmatinů" složená ze 101 keší umístěných na kružnici kolem Prahy.

Pokud tedy mezi kačery nepatříte, ale rádi byste to zkusili, stačí zapnout GPS na vašem mobilu, zaregistrovat se na www.geocaching.com a spustit jednu z mnoha aplikací, která vás okamžitě začne navigovat k nejbližší keši. Budete překvapeni, jak jste ke keši blízko a co zajímavého jste ještě nevěděli.

Kam v okolí

Svou návštěvu Buštěhradu můžete spojit s návštěvou dalších zajímavých míst v okolí - nabízíme několik osvědčených tipů:

Gastronomické tipy: