Přeskočit na menu vybrané sekce

Úvodní stránka » Náš Buštěhrad

Náš Buštěhrad

Vítejte v "neúřední" sekci stránek, která je zaměřena na každodenní život občanů Buštěhradu. Naleznete zde informace o tom, jaké akce se připravují i články a fotografie z akcí již proběhlých. Nabízíme kontaktní informace a stručné vizitky spolků a zájmových organizací, včetně sportovních, působících na území města a mnoho dalších praktických informací. Adresář firem se sídlem na území města je všem místním firmám i drobným živnostníkům k dispozici k bezplatné prezentaci. Podívat se můžete i co o nás píší jinde. A pokud cítíte potřebu se k dění ve městě osobně vyjádřit, navštivte diskusní fórum nebo facebookové stránky Buštěhradu.

 Diskusní fórum

Starostka odpovídá

Předmět zprávy: Historie města Buštěhrad

Autor: Daniela Javorčeková

Datum: 15.10.2018, 07:56

Starostka odpovídá

Předmět zprávy: Historie města Buštěhrad

Autor: Miroslava Jiráková

Datum: 13.10.2018, 01:50

 

 Událo se, fotografie z akcí

Slavnostní otevření nového infocentra

V polovině srpna bylo slavnostně otevřeno nové turistické informační centrum v opravených prostorách v přízemí středního křídla zámku. Stavební obnova klenutých barokních prostor, které byly v havarijním stavu, včetně nových sítí, hygienického zázemí, přilehlé arkády, i vybavení vyšla cca na 2,8 mil. Kč, z toho 1 milion Kč jsme získali z grantu Středočeského kraje. Rekonstrukce trvala od podzimu roku 2016. Ne že bychom to neuměli zvládnout rychleji, spíš jsme chtěli financování – vzhledem k jiným prioritám - rozložit do delšího časového úseku.

Informační centrum není jen nějaký kamrlík, kde sedí důchodkyně, informuje turisty a prodává jim pohlednice, a když zrovna nechodí turisti, tak se nudí nebo plete svetry. Infocentrum má na starosti veškerou propagaci města, a to nejen jeho pamětihodností, ale i kulturních, společenských a sportovních akcí (a to nejen městských, ale i našich spolků, a z okolí).

Celý článek »

 

 Výběr z tisku

Rekonstrukce buštěhradského zámku pokračuje, chystají se i další projekty

Buštěhradský zámek, který byl před časem kompletně navrácen do majetku města, i nadále mění svoji podobu. V současné době byla dokončena oprava části sídla, kam se přestěhovalo městské informační centrum. Jak potvrdila Kladenskému deníku starostka Buštěhradu Daniela Javorčeková, podařilo se aktuálně opravit barokní část, kde je i kavárna.

Autor: Kateřina Nič Husárová, Kladenský deník, datum: 30.8.2018