Přeskočit na menu vybrané sekce

Úvodní stránka » Náš Buštěhrad » Výběr z tisku

Výběr z tisku

Na této stránce najdete výběr článků z denního tisku, které se týkají dění v našem městě. Články jsou seřazeny od nejnovějšího po nejstarší.

 • Rekonstrukce buštěhradského zámku pokračuje, chystají se i další projekty

  Buštěhradský zámek, který byl před časem kompletně navrácen do majetku města, i nadále mění svoji podobu. V současné době byla dokončena oprava části sídla, kam se přestěhovalo městské informační centrum. Jak potvrdila Kladenskému deníku starostka Buštěhradu Daniela Javorčeková, podařilo se aktuálně opravit barokní část, kde je i kavárna.

  Kateřina Nič Husárová, Kladenský deník, 30.8.2018

 • V buštěhradském zámku by mohlo být volnočasové vzdělávací centrum

  Zdálo se to jako nekonečný příběh. Dvě třetiny chátrajícího buštěhradského zámku, tedy dřívější městské chlouby, patřily od roku 2010 kraji, který se o něj nestaral. Buštěhradští tedy usilovali o jeho navrácení do rukou města, což se také na začátku roku 2018 konečně podařilo.

  Jan Brabec, Kladenský deník, 30.6.2018

 • Bushfest podpořil záchranu buštěhradského zámku

  Město Buštěhrad pořádalo v sobotu spolu s místními spolky multižánrovou hudební benefici Bushfest. Ta podpořila záchranu chátrajících částí buštěhradského zámku, které se vracejí do majetku města.

  Jan Brabec, Kladenský deník, 27.5.2018

 • Buštěhradský zámek poskytne výhledově zázemí i spolkům

  Buštěhradský zámek, který se po letech vrátil do majetku města, bude podroben dalším etapám nákladné rekonstrukce. Aby cenná památka mohla dobře sloužit nejen místním obyvatelům, bude zapotřebí investovat desítky milionů korun. V současné době je buštěhradský zámek opraven pouze zčásti, přičemž v západním křídle je už řadu let městský úřad.

  Kateřina Husárová, Kladenský deník, 13.2.2018

 • Nebezpečná skládka u Buštěhradu je již zlikvidována

  Práce na odklízení nebezpečné skládky u Buštěhradu začaly již v loňském roce. Nacházelo se na ní odhadem pět tisíc tun odpadu, z toho tisíc tun nebezpečného. Dnes je již všechen odvezen a místo čeká na kamerové zabezpečení a rekultivaci.

  (red), Kladenské listy, 8.2.2018

 • Hudební festival Bushfest open air podpoří opravu Buštěhradského zámku

  Středočeský kraj na podzim loňského roku navrátil Buštěhradský zámek do vlastnictví města Buštěhradu. Budoucnost chátrající památky není místním lhostejná, proto se rozhodli zorganizovat hudební festival, jehož výtěžek poputuje na opravu městské chlouby.

  (jk), Kladenské listy, 7.2.2018