Přeskočit na menu vybrané sekce

Úvodní stránka » Náš Buštěhrad » Událo se, fotografie z akcí

Událo se, fotografie z akcí

Archiv článků

 • Den dětí 3. 6. 2018

  den dětí 3. 6. 2018 [nové okno]

  Den dětí, který se i letos konal v zámeckém parku, měl příznačný název „Pouť“. Od rána už nám svítilo sluníčko a o to víc nás bavilo dětem chystat zábavu na odpoledne. Poslední přípravy se rozjely, hlavně všechno dobře zkoordinovat, aby vše proběhlo hladce. Se zábavou nám pomáhaly spolky, které jsme oslovili. V parku tak děti mohly narazit na spoustu stanovišť.

  Datum publikování: 18.6.2018

   
 • Současná česká mozaika - vernisáž výstavy

  Současná česká mozaika [nové okno]

  Dne 4. 4. 2018 se od 18:00 konala v galerijních prostorech Sýpky Buštěhrad vernisáž výstavy Současná česká mozaika. Doputovala k nám z muzea v Mimoni.

  A jak si k našla cestu do Buštěhradu?

  Datum publikování: 26.4.2018

   
 • Ukliďme Česko - ukliďme Buštěhrad

  Ukliďme Buštěhrad 2018 [nové okno]

  V sobotu 7.4.2018 se Buštěhrad již tradičně připojil k celorepublikové akci Ukliďme Česko.

  Na nádvoří zámku se ráno sešlo přes 40 dobrovolníků včetně dětí. Někteří jen vyslali své přátele pro úklidové pytle a vypravili se rovnou na místo, takže skutečný počet dobrovolníků je ještě vyšší. A to nepočítám Junáky, kteří měli v den akce závody, ale přislíbili zkrášlit Buštěhrad v jiný termín.

  Datum publikování: 23.4.2018

   
 • Iván Gutiérrez & Madera - koncert

  Iván Gutiérrez a Madera v Buštěhradě [nové okno]

  Kdo přišel 4. dubna do buštěhradské vinotéky Sýpka, dostalo se mu mimořádného hudebního zážitku.

  Na frontmana tria Madera, kolumbijského hudebníka, básníka, filozofa a pedagoga Ivána Gutiérreze, jsem poprvé narazil už v devadesátých letech v komorní kapele Zuzany Navarové „Tres“. Jejich nádherné písně, úžasná souhra a sdílený hudební pulz mě tehdy naprosto okouzlily. Po vydání prvního, a bohužel jediného alba s názvem „Tres“ jejich fenomenální baskytarista Karel Cába onemocněl a trio zaniklo. Iván se Zuzanou ale ve spolupráci pokračovali a přišli s další pozoruhodnou formací, KOA. Když si nebe vzalo Zuzanu, Iván Prahu na pár let vyměnil za Barcelonu, aby se po čase překvapivě znovu k Vltavě vrátil, setkal se s novými hudebníky a založil své nové trio s nezvyklým názvem. „Madera znamená dřevo, což je materiál s obdivuhodnou strukturou – je pevný a přitom dýchá, jako třeba moje dřevěná kytara,“ říká k tomu I. G. v jednom z rozhovorů.

  Datum publikování: 10.4.2018

   
 • Oslava MDŽ

  MDŽ 2018 [nové okno]

  V sobotu 10. března jsme se i my přidali k celosvětovým oslavám svátku žen.

  Datum publikování: 11.3.2018

   
 • Buštěhradský masopust - vepřopust 2018

  Masopust 2018 [nové okno]

  Bylo tuze veselo na Buštěhradě v  sobotu 10. února Léta Páně 2018, konal se totiž masopust. Vyšli tehdá Buštěhradští do ulic, aby průvodem následovali muzikanty a  při mnohých zastaveních u  domů sousedův občerstvili se koblihami i  jinými dobrotami a zahřáli čajem i pohárkem něčeho ostřejšího.

  Datum publikování: 28.2.2018

   
 • "Jednu voňavou Kladenskou" - veřejná diskuse nad návrhem revitalizace Kladenské ulice

  Revitalizace Kladenské ulice [nové okno]

  29. 1. se v zámeckém sále konala veřejná prezentace a výstava studie revitalizace Kladenské ulice a náměstí U Macíků. Studii revitalizace Kladenské ulice navrhují architekti Bořek Němec, Richard Zacpal a Barbora Kopřivová z ateliéru Erbaut Architekten. Studii náměstí U Macíků navrhuje architekt Jan Červený. Veřejné prezentaci obou studií předcházelo v roce 2017 pět veřejných setkání s občany (tři procházky po Kladenské a dvě diskuse), na kterých se sbíraly podněty občanů, a staly se základem zadání studií. Akce se nazývala „Upečme si novou Kladenskou“.

  Vystavené návrhy si můžete prohlédnout v zámeckém sále.

  Datum publikování: 14.2.2018

   
 • Reprezentační ples města

  Reprezentační ples města [nové okno]

  Dne 20. 1. 2018 se konal v Sokolovně Buštěhrad již tradiční Reprezentační ples města.

  Datum publikování: 1.2.2018