Jak se k nám dostanete

Buštěhrad se nachází nedaleko od Prahy směrem na Kladno.

Cesta autem

Z Prahy - Ruzyně k nám dojedete během 10 minut, z okraje Kladna to stihnete za 5 minut.

Při cestě z Prahy je nejrychlejší jet přes Ruzyň po rychlostní silnici R7 směrem na Slaný, z ní sjet odbočkou na Kladno po silnici č. 551 a pak již jen zvolit buď první (u Lidic) nebo druhou (u vodojemu) odbočku vpravo podle toho, z které strany chcete na Buštěhrad přijet.

Z Kladna stačí sledovat dopravní značení směrem na Prahu, které vás navede opět na silnici č. 551.

Cesta veřejnou dopravou

Autobusem

K cestě do Buštěhradu můžete využít autobusové spojení z Nádraží Veleslavín. Autobusové nádraží se nalézá bezprostředně u východu ze stejnojmenné zastávky metra trasy A. Staví zde i tramvaje, mířící do Divoké Šárky.

Bohužel pouze některé z četných spojů Praha - Kladno zajíždějí do Buštěhradu. Jedná se o autobusy ČSAD Kladno s označením:

  • 300 - celkový čas 18 min, vzdálenost 17 km, cena 29 Kč
  • 322 - celkový čas 37 min, vzdálenost 23 km, cena 33 Kč (delší trasa - jede přes letiště a objíždí okolní vesnice)

Kromě Veleslavína lze využít i spoj ze Zličína, od konečné metra trasy B.

  • 324 - celkový čas 24 min, vzdálenost 21 km, cena 33 Kč

Kombinace vlak - autobus

Další možností je zkombinovat cestu vlakem z Prahy do Kladna (trasa Praha Masarykovo nádraží - Praha-Dejvice - Praha-Veleslavín - Hostivice - Kladno) s následnou přepravou z Kladna do Buštěhradu autobusem. Jedná se o pomalejší možnost, cesta vlakem může však být příjemným zpestřením rodinného výletu s dětmi, pro které bude velmi zajímavá.

V Kladně odjíždějí spoje do Buštěhradu z autobusového nádraží. Nejblíže k vlakovému nádraží se nalézá zastávka Kladno "U Hvězdy", staví zde autobusy 300, 322, případně Kladno "U Kauflandu" a autobus 324.

Protože jízdní řády se čas od času mění, nejlépe bude, když si aktuální informace vyhledáte na Internetu, například na adrese www.csadkladno.cz nebo www.vlak-bus.cz.