Technické služby v Buštěhradu se přestěhují na statek a uvolní místo hasičům

Zdroj: Kateřina Nič Husárová, Kladenský deník, 24. 3. 2021

Areál disponuje dvorem, zahradou a budovami, kde dosud fungovala lehká průmyslová výroba. Na jaře začne jeho vyklízení a pracovníci technických služeb se na statek postupně přestěhují i s mobiliářem a vozovým parkem. Kromě stěhování čekají zaměstnance podniku i některé stavební zásahy, na něž vystačí svépomocí.

Zaměstnanců je aktuálně jedenáct a další čtyři mají částečný pracovní úvazek. Starají se o technické záležitosti města, údržbu zeleně a stejně tak o odpadové hospodářství.

Díky odchodu technických služeb z pronajatého objektu se budou do hasičárny moci vrátit po letech místní hasiči, kteří obnovili svoji činnost v loňském roce. I jim ale město výhledově chystá nové zázemí. Původně měli sídlit na nádvoří zámku, nyní jsou vytipovány jiné, vhodnější lokality. „Pokud se nám podaří získat dotaci na vybudování nové hasičské zbrojnice, určitě budeme o její vznik i nadále usilovat,“ sdělila starostka Buštěhradu Daniela Javorčeková.