V Buštěhradu a Libušíně mají sečteno a podtrženo

Zdroj: Daniela Řečínská, Kladenský deník, 16. 10. 2010

Buštěhrad, Libušín - Další dvě města Kladenska znají výsledky.

Nové složení zastupitelstva v Buštěhradu se skládá ze čtyř kandidátů strany s názvem Pro Buštěhrad. Dva zástupce zde také bude mít ODS a ČSSD. Jedno místo zbylo pro sdružení TOP 09 a Starostové a nezávislí. Do zastupitelstva se ovšem nedostal současný starosta Václav Nový, ačkoliv jeho jméno figurovalo na prvním místě kandidátky občanských demokratů.

Buštěhradských přišla do urny vhodit svůj hlas téměř polovina, 48,52 procenta. Celkem odevzdali 1 064 v nichž bylo 9 171 platných hlasů.

Do patnáctičlenného libušínského zastupitelstva usedne nejvíce kandidátů Libušín - sdružení nezávislých, v jejichž čele stojí současný starosta Vladimír Eichler. Těchto devět doplní jeden kandidát ODS, dva kandidáti TOP 09 a tři členi KSČM.

Z obyvatel Libušína si jich cestu do volebních místností našlo pouze 44,13 procenta. Odevzdali pouze 995, v nichž bylo 13 396 platných hlasů.