Psí útulek na Bouchalce se nově rozroste o další kotce

Zdroj: (vlk), Kladenský deník, 31. 8. 2006

Buštěhrad - Minulý týden schválila Rada města Kladna poskytnutí dotace ve výši 843 tisíc korun na rozšíření psího útulku v Buštěhradu-Bouchalce. Ten byl založen v roce 1989 a od té doby již prošel řadou změn. Z původních sedmi kotců, které sloužily spíše jako psí hotel, se rozrostl na 70 a do příštího roku by jich zde mělo být dalších 20. "Na ploše asi čtyřiceti metrů čtverečních vyroste úplně nová budova s prostorami pro další zvířata. Je to zcela nezbytné, protože naše kapacita je dlouhodobě přeplněná. K dnešnímu dni máme v útulku umístěných více než sto osmdesát psů," uvedla majitelka útulku Eugenie Sychrovská. Celková investice do přístavby by měla činit více než dva miliony korun. "Doufejme, že dotaci dostaneme do konce roku, abychom mohli co nejdříve stavět. Už jsme začali s přípravnými pracemi. Zbylou částku zainvestujeme z vlastních prostředků," dodala Sychrovská. Do útulku na Bouchalce se sváží zvířata nejen z Kladna, ale také z Berouna, Dobřichovic a dalších měst a obcí. "Touto formou si vlastně předplácíme nižší provozní náklady," uvedl k poskytnuté dotaci kladenský primátor Dan Jiránek. Jen od začátku letošního roku odchytli městští strážníci v Kladně 68 volně pobíhajících psů, které pak sváží právě do Buštěhradu.