Střecha buštěhradského zámku dostala další miliony na obnovu

Zdroj: (ps), Kladenský deník, 22. 5. 2006

Buštěhrad - Chátrající historická dominanta města pomalu dostává nový kabát. Občanské sdružení Buštěhrad sobě, které se už roky snaží o záchranu zámku, získalo další peníze na obnovu. "Z programu záchrany architektonického dědictví jsme na letošek dostali dva a půl milionu korun. Další dva poskytlo ze svého rozpočtu město," sdělila členka sdružení, architektka Daniela Javorčeková. Zatím se podařilo opravit zastřešení západního křídla. Přibližně ze dvou třetin je hotová střecha střední části a celou ji zbývá udělat u východního křídla. "Na dodělávkách krovů a zastřešení budeme pracovat ještě v příštím roce. Kromě toho jsme letos, stejně jako loni, chtěli uspořádat brigádu a uklidit zbývající část zahrady, ale město nám to nepovolilo. Jeho rozpočet je značně zatížený výstavbou kanalizační sítě, a tak prý nejsou peníze na likvidaci odpadu," dodala členka občanského sdružení. Kompletně vysekaná a uklizená je zatím zhruba polovina parku. Chodí tam nejen rodiny s dětmi, ale také mládež a senioři.