Dětský sportovec roku

Večerem naprosto bravurně, s humorem a přehledem provázel Jiří Ježek, šestinásobný paralympijský vítěz, šestinásobný mistr světa a nejúspěšnější cyklista paralympijské historie. Bylo vidět, že je to nejen výborný sportovec, ale také ostřílený moderátor podobných sportovních událostí. Týden před naší akcí se na Pražském hradě zúčastnil slavnostního podepisování přihlášek českého národního týmu na olympiádu v Paříži, a tak přijel z Hradu rovnou k nám do Buštěhradu. O tom, jak Český olympijský výbor podporuje sport dětí, řekl v rozhovoru jeden z hostů večera, Petr Graclík, generální sekretář ČOV (a člen buštěhradského sportovního výboru). A že toho není málo. Podpora sportu od těch nejmenších je důležitou náplní olympijského výboru. O blížící se olympiádě a o tom, jak se na ni český tým chystá, pak více řekl další vzácný host a vynikající sportovec Martin Doktor, dvojnásobný olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa v kanoistice a v současné době sportovní ředitel ČOV. Na pódiu jej pak doplnila starostka Buštěhradu Ing. Daniela Javorčeková, která řekla něco o tom, jak město podporuje mladé sportovce, především místní sportovní kluby.

Ale pojďme přejít k samotným oceněním. Ta se udílela v kategoriích sportů, které jsou v Buštěhradě organizované místními sportovními kluby: šachy a judo (TJ Sokol), fotbal (SK Buštěhrad) a florbal (ZŠ Buštěhrad). Další cena byla udělena jako zvláštní ocenění sportovního výboru za mimořádný výkon v individuálním sportu. Malé sportovce na ceny nominovali trenéři jednotlivých sportovních klubů. Ti koneckonců znají své svěřence nejlépe a vědí, kdo z nich si ocenění zaslouží. Sešlo se nám tak 30 nominací.

Ocenění byli následující sportovci: v kategorii U8 Klára Cibuzarová Matěj Havlíček, v kategorii U10 Zuzana ŠimečkováDaniel Kolísek, v U12 Kryštof Jandáček, Ondřej UlrichJáchym Koloušek a nakonec v U14 Kryštof Ulrich (přeborník ČR) a Viktorie Hrubá. Skvělých úspěchů dosahuje také florbalový tým Základní školy pod taktovkou pana ředitele Václava Bartáka. Letos vyhráli ve strhujícím finále kladenskou Školní fotbalovou ligu. Na ocenění byli nominovaní a cenu dostali tito borci: Miroslav Veselý, Tadeáš KantorTomáš Peroutka. Dobře se daří dětem i fotbalu v oddílu SK Buštěhrad s hlavním trenérem Ondřejem Křišťanem. Fotbal je na Buštěhradě zastoupen nejhojněji, a proto ocenění získalo celkem 14 malých fotbalistů v různých věkových kategoriích: za ročník 2017 Vojtěch Graclík, za 2016 Karel JandaRoman Perevorskyj, za 2015 Filip KřišťanMatěj Míšek, za 2014 Mikuláš StříteskýMikuláš Vacek, za 2013 Filip TrepešOndřej Ulrich, za 2012 Vojtěch JirásekŠimon Pavlosek, za 2011 Václav SadílekKryštof Ulrich a konečně za ročník 2010 Vojtěch Kiml. Zvláštní ocenění Sportovního výboru získal Max Roškot (psali jsme o něm v jednom z předchozích Zpravodajů), který tento rok získal v BMX ve své kategorii 1. místo na mistrovství ČR, 3. místo na mistrovství Evropy a 2. místo na mistrovství světa.

Všem oceněným tímto ještě jednou moc blahopřejeme a přejeme jim, ať se jim ve sportu pořád takto daří!

Za Sportovní výbor, Jiří Žitník

Datum publikování: 12. 12. 2023