Přeskočit na menu vybrané sekce

Úvodní stránka » Náš Buštěhrad » Událo se, fotografie z akcí » Archiv 2019 » Vernisáž výstavy: Mikuláš Cacara - Kresby

Vernisáž výstavy: Mikuláš Cacara - Kresby

14. listopadu byla zahájena výstava výtvarníka Mikuláše Cacary. Výstavu je možné shlédnout v 1. patře buštěhradského zámku do 28.11.2019.

Mikuláš Cacara se narodil roku 1958 ve Vimperku. Vystudoval SOŠV (Hollarka) a vystřídal řadu zaměstnání. Pracoval jako lepič plakátů, propagační výtvarník, restaurátor pián a barokních soch i jako dělník v Poldi Kladno. Za minulého režimu vystavoval na různých místech a vzhledem k nekonformním tématům, pochopitelně co nejdál od oficiálního dohledu. Žije ve Cvrčovicích nedaleko Kladna.

Pilířem jeho tvorby je hlavně kresba, grafika, malba a monumentální tvorba. Tématicky je tvorba zacílena na vztah muž-žena, mytologické příběhy, bizardnosti života i na mizející industriální architekturu okolí Kladna. Také se věnuje tvorbě knižních vazeb a drobných plastik. Pro firmu Vlastimil Čapka - Computer Design vytvořil kolekci zrcadlových vitráží. A tam také navrhl a podílel se na realizaci několika skleněných kopulí zhotovených technikou zrcadlové vitráže do hotelů a kasin v České republice.

http://www.cacara.wbs.cz/Profil-autora.html

 

Datum publikování: 22.11.2019

Autor fotografií: Jaroslav Pergl