Aktuality: Městský úřad

Městská knihovna Buštěhrad od 23. 11. otevírá výdejní okénko pro čtenáře

23.11.2020

Městská knihovna Buštěhrad v přízemí zámku má pro své čtenáře i nové zájemce od pondělí 23. 11. 2020 otevřené výdejní okénko.

Knihy předem objednávejte mailem na adrese knihovna@mestobustehrad.cz nebo telefonicky na 312 250 955. Ve výdejním okénku můžete také odevzdat dříve  zapůjčené knihy. Vše v původních hodinách pro veřejnost, které jsou uvedeny na webu www.knihovnabustehrad.cz 

Úřední hodiny Městského úřadu zůstávají zatím stále omezeny (dle mimořádných opatření vlády). Své neodkladné záležitosti si můžete vyřídit v pondělí od 7.00 do 12.00 hodin a ve středu od 12.00 do 17.00 hodin. Kde to je možné, využijte elektronických podání. Osobní vyřízení na MěÚ v jiných dnech a hodinách je možné pouze v případě, že si předem domluvíte elektronicky nebo telefonicky schůzku s příslušným referentem.

Infocentrum Buštěhrad není přístupné veřejnosti až do odvolání. O jeho otevření Vás budeme včas informovat.


Upozornění k odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů

30.10.2020

ČEZ Distribuce, a. s.upozorňuje na povinnost odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů ohrožujících bezpečné a spolehlivé provozování zařízení distribuční soustavy v majetku společnosti ČEZ Distribuce, a. s., v termínu do 15. 11. 2020. Podrobné informace naleznete v přiloženém letáku.


Mapa pomoci Buštěhrad

29.10.2020

Sociální a zdravotní výbor města vytvořil novou stránku "Mapa pomoci Buštěhrad". Stránka slouží všem lidem, kteří se ocitnou v nelehké životní situaci a potřebují pomoc s orientací na koho se mohou obrátit. Webové stránky sdružují a odkazují na organizace, které mohou pomoci v různých oblastech.

Projekt je stále pořád živý a tak budeme rádi, když nám budete posílat Vaše názory, připomínky, kontakty apod. Prostě cokoli, co nám může pomoci.

Ať se stránky líbí!


Zimní provozní doba místního hřbitova

27.10.2020

Upozorňujeme na změnu provozní doby hřbitova v zimním období a to od října 2020 do března 2021.

Hřbitov bude otevřen každý den od 08.00 – 17.00 hod. 

Připomínáme zároveň, že vzhledem k ročnímu období podzim/zima nebude možno ukládat urny do hrobů a hrobek v období od 1. listopadu 2020 do 1. března 2021. V případě dotazů či nejasností kontaktujte, prosím, správu hřbitova  - paní Jaroslavu Hanákovou Holeyšovskou tel. 725 515 340 nebo pana Jiřího Kapitána tel.: 607 591 193.

Děkujeme za pochopení a přejeme pokud možno klidné dny.


Opravy a pořizování náhrobků - doporučení k opatrnosti

9.10.2020

Vážení spoluobčané!

Blíží se svátek zesnulých a mnozí z Vás jistě pomýšlejí na osazení hrobového místa náhrobkem či hodlají renovovat ten stávající.

Buďte ale prosím, zejména v těchto dnech, v souvislosti s hřbitovními zařízeními obezřetní. Zejména pokud Vás neznámý kameník osloví z vlastní iniciativy a předloží Vám již předem připravenou smlouvu.

Pokud budete chtít smlouvu podepsat, řádně si ji přečtěte, nebojte se zeptat na všechno, co je Vám nejasné, a nenechte se přimět k podpisu, pokud se Vám něco nelíbí. Můžete nás i telefonicky kontaktovat, poradíme Vám (p. Hanáková Holeyšovská, tel. 725 515 340). Zejména prosím dbejte na to, aby nabídka korespondovala s Řádem veřejného pohřebiště Buštěhrad, který naleznete na webových stránkách města. Především se zaměřte na rozměry hrobového místa. Někteří kameníci nabízejí rozměry hrobů, které nejsou na našem pohřebišti povoleny a neodpovídají normě.

Pokud hledáte dobrého kameníka, požádejte o radu našeho správce hřbitova pana Jiřího Kapitána, či oslovte více certifikovaných kamenických firem v našem regionu, které můžete požádat o konkurenční nabídku a zároveň o návštěvu jejich dílny.


Dotazník na téma odpadů

24.9.2020

Vážení spoluobčané,

níže uveřejňujeme výzvu buštěhradského zastupitele Jakuba Pláška s prosbou o vyplnění online dotazníku na téma odpadů.

Vážení sousedé,

nejen já, ale i ostatní zastupitelé si uvědomujeme, že stávající řešení odpadů není dokonalé ani spravedlivé. Možnosti, jak to změnit, jsou kvůli legislativě spíš menší než větší, ale osobně věřím, že to nějak půjde… Ovšem jakákoliv změna by měla vycházet ze zevrubného pochopení situace a většinových návyků nás všech, proto jsem si dovolil vytvořit „Velký buštěhradský odpadový dotazník“, o jehož vyplnění vás tímto prosím.

Veškeré potřebné informace a instrukce jsem se snažil v maximální míře dát do formuláře, ale budete-li potřebovat pomoc s vyplněním dotazníku a v případě nejasností, můžete mne kontaktovat – ideálně e-mailem plasek@mestobustehrad.cz, případně zavolat i na mobil +420 724356470.

Je nás tu v Buštěhradu asi 1200 domácností, tak když se podaří získat 500 vyplněných dotazníků, bude to velkolepý úspěch! :)))

Děkuji,

Jakub Plášek, zastupitel


NOVÁ AUTOBUSOVÁ ZASTÁVKA

16.9.2020

Definitivní termín uvedení do provozu nové autobusové zastávky U Kapličky je 3. 10. 2020. Aktualizované jízdní řády se cca týden před zahájením objeví na stránkách dopravního systému v sekci Jízdní řády – Aktuality.


Zvýšení frekvence svozu kovů

10.9.2020

Ke stažení:

Vážení spoluobčané, od 12. 9. 2020 dochází k navýšení frekvence svozů u tříděného odpadu - komodita KOV. Svoz bude probíhat 2 x za měsíc, a to druhou a poslední sobotu v měsíci. Zároveň prosíme, abyste plechovky sešlapávali, aby se jich do kontejnerů vešlo více, a do kontejnerů neházeli věci, které tam nepatří (např. plechovky od barev jsou nebezpečný odpad a patří na sběrné místo). Děkujeme! Přikládáme zaktualizovaný harmonogram svozu odpadů.


Studie sídelní zeleně

7.8.2020

Na webu města máte možnost seznámit se s konceptem studie sídelní zeleně Buštěhradu.


Kam s ním? Přehledná tabulka o tom, kam co vyhazovat

13.1.2020

Ke stažení:

Vytvořili jsme pro Vás přehlednou tabulku na téma, kam který odpad vyhazovat. Pokud Vám tam cokoliv chybí, můžete to do tabulky přidat sami. Zatím se jedná o pracovní verzi, která se může ještě vyvíjet.