Aktuality: Městský úřad

Informace Ministerstva zemědělství k ptačí chřipce

28. 1. 2021

Ministerstvo zemědělství ČR ve spolupráci se Státní veterinární správou z důvodu výskytu nových případů ptačí chřipky na území České republiky vydalo včera 26. ledna 2021 celostátní opatření upravující podmínky chovu (zákaz chovu drůbeže ve venkovním volném výběhu, případně zasíťování výběhu a podávání krmiva a vody uvnitř hal) a omezují přesuny drůbeže do drobnochovů. Cílem těchto kroků je minimalizovat riziko šíření nákazy do dalších chovů drůbeže.

Mimořádné opatření je připojeno, včetně související tiskové zprávy.


Vydávání známek na popelnice na rok 2021

5. 1. 2021

Vážení spoluobčané,
vzhledem ke koronavirové situaci nemůže být dle vládních nařízení v současné době otevřeno informační centrum, kde měly být vydávány známky na popelnice pro rok 2021 občanům, kteří zaplatili poplatky bezhotovostně na účet města.

Pokud to vládní nařízení dovolí a informační centrum se otevře, budou se známky na popelnice v informačním centru vydávat od 11. ledna 2021 v běžných otevíracích  hodinách.

V případě, že nedojde ke zlepšení koronavirové situace, budeme známky vydávat v informačním centru v povolených úředních hodinách, a to v pondělí od 8:00 do 12:00 a ve středu od 13:00 do 17:00 h.

Prosíme o dodržování 3R  - ruce, roušky, rozestupy.

Děkujeme za pochopení.


Harmonogram svozu odpadů na rok 2021

21. 12. 2020

V příloze naleznete harmonogram svozu odpadů na rok 2021.

POZOR, od 1. 1. 2021 dochází ke změně dne svozu komunálního odpadu (černé popelnice) ze sudé středy na sudý čtvrtek v těchto ulicích:

Akátová, Břízová, Buková, Dubová, Habrová, Hornická (část ulice v nové zástavbě - viz přiložená mapa) , Jasanová, Jasmínová, Javorová, Kaštanová, Květinová, Liliová, Luční, Olivová, Ořešín, Polní, Šeříková, Švermova (část ulice v nové zástavbě - viz přiložená mapa), Topolová, Trnková, U Kapličky a Vrbová.

Změna nastává proto, že výsyp s vážením popelnic (protože už máme čipy) trvá déle, takže AVE nestihne svézt celé město za jeden den.


Rozsvícení vánočního stromu - video

29. 11. 2020

Na tomto odkazu můžete shlédnout letošní video z netradičního rozsvícení vánočního stromu na zámeckém nádvoří s divadlem KiX.


Mapa pomoci Buštěhrad

29. 10. 2020

Sociální a zdravotní výbor města vytvořil novou stránku "Mapa pomoci Buštěhrad". Stránka slouží všem lidem, kteří se ocitnou v nelehké životní situaci a potřebují pomoc s orientací na koho se mohou obrátit. Webové stránky sdružují a odkazují na organizace, které mohou pomoci v různých oblastech.

Projekt je stále pořád živý a tak budeme rádi, když nám budete posílat Vaše názory, připomínky, kontakty apod. Prostě cokoli, co nám může pomoci.

Ať se stránky líbí!


Opravy a pořizování náhrobků - doporučení k opatrnosti

9. 10. 2020

Vážení spoluobčané!

Blíží se svátek zesnulých a mnozí z Vás jistě pomýšlejí na osazení hrobového místa náhrobkem či hodlají renovovat ten stávající.

Buďte ale prosím, zejména v těchto dnech, v souvislosti s hřbitovními zařízeními obezřetní. Zejména pokud Vás neznámý kameník osloví z vlastní iniciativy a předloží Vám již předem připravenou smlouvu.

Pokud budete chtít smlouvu podepsat, řádně si ji přečtěte, nebojte se zeptat na všechno, co je Vám nejasné, a nenechte se přimět k podpisu, pokud se Vám něco nelíbí. Můžete nás i telefonicky kontaktovat, poradíme Vám (p. Hanáková Holeyšovská, tel. 725 515 340). Zejména prosím dbejte na to, aby nabídka korespondovala s Řádem veřejného pohřebiště Buštěhrad, který naleznete na webových stránkách města. Především se zaměřte na rozměry hrobového místa. Někteří kameníci nabízejí rozměry hrobů, které nejsou na našem pohřebišti povoleny a neodpovídají normě.

Pokud hledáte dobrého kameníka, požádejte o radu našeho správce hřbitova pana Jiřího Kapitána, či oslovte více certifikovaných kamenických firem v našem regionu, které můžete požádat o konkurenční nabídku a zároveň o návštěvu jejich dílny.


Dotazník na téma odpadů

24. 9. 2020

Vážení spoluobčané,

níže uveřejňujeme výzvu buštěhradského zastupitele Jakuba Pláška s prosbou o vyplnění online dotazníku na téma odpadů.

Vážení sousedé,

nejen já, ale i ostatní zastupitelé si uvědomujeme, že stávající řešení odpadů není dokonalé ani spravedlivé. Možnosti, jak to změnit, jsou kvůli legislativě spíš menší než větší, ale osobně věřím, že to nějak půjde… Ovšem jakákoliv změna by měla vycházet ze zevrubného pochopení situace a většinových návyků nás všech, proto jsem si dovolil vytvořit „Velký buštěhradský odpadový dotazník“, o jehož vyplnění vás tímto prosím.

Veškeré potřebné informace a instrukce jsem se snažil v maximální míře dát do formuláře, ale budete-li potřebovat pomoc s vyplněním dotazníku a v případě nejasností, můžete mne kontaktovat – ideálně e-mailem plasek@mestobustehrad.cz, případně zavolat i na mobil +420 724356470.

Je nás tu v Buštěhradu asi 1200 domácností, tak když se podaří získat 500 vyplněných dotazníků, bude to velkolepý úspěch! :)))

Děkuji,

Jakub Plášek, zastupitel


NOVÁ AUTOBUSOVÁ ZASTÁVKA

16. 9. 2020

Definitivní termín uvedení do provozu nové autobusové zastávky U Kapličky je 3. 10. 2020. Aktualizované jízdní řády se cca týden před zahájením objeví na stránkách dopravního systému v sekci Jízdní řády – Aktuality.


Zvýšení frekvence svozu kovů

10. 9. 2020

Ke stažení:

Vážení spoluobčané, od 12. 9. 2020 dochází k navýšení frekvence svozů u tříděného odpadu - komodita KOV. Svoz bude probíhat 2 x za měsíc, a to druhou a poslední sobotu v měsíci. Zároveň prosíme, abyste plechovky sešlapávali, aby se jich do kontejnerů vešlo více, a do kontejnerů neházeli věci, které tam nepatří (např. plechovky od barev jsou nebezpečný odpad a patří na sběrné místo). Děkujeme! Přikládáme zaktualizovaný harmonogram svozu odpadů.


Studie sídelní zeleně

7. 8. 2020

Na webu města máte možnost seznámit se s konceptem studie sídelní zeleně Buštěhradu.


Kam s ním? Přehledná tabulka o tom, kam co vyhazovat

13. 1. 2020

Ke stažení:

Vytvořili jsme pro Vás přehlednou tabulku na téma, kam který odpad vyhazovat. Pokud Vám tam cokoliv chybí, můžete to do tabulky přidat sami. Zatím se jedná o pracovní verzi, která se může ještě vyvíjet.