Aktuality: Ostatní zprávy

Seznam zpráv z kategorie Ostatní zprávy

Obnovení jízdních řádů linek PID 300, 322, 324, 330 a 399 do trvalého stavu

24. 11. 2021

Ke stažení:

Dobrý den,

 

rád bych Vás informoval, že od soboty 27. 11. 2021 budou obnoveny jízdní řády linek PID 300, 322, 324, 330 a 399 do trvalého stavu v souvislosti s ukončením stavebních prací na silnici I/61 u Buštěhradu.

 

Jízdní řády budou po aktualizaci (pravděpodobně zítra) k dispozici na webu www.pid.cz.

 

Děkuji.

 

s pozdravem

 

Ing. Jan Beránek

oddělení linkové dopravy

projektant autobusových linek

T:  +420 720 060 828

E:  beranek.jan@idsk.cz

Sokolovská 100/94, 186 00, Praha 8 - Karlín

METEOR CENTRE OFFICE PARK, budova A, 1. patro

www.idsk.cz | www.pid.cz


Nabídka práce ČVUT UCEEB Buštěhrad

20. 10. 2021

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT v Buštěhradě  hledá nové kolegy a kolegyně pro své pracoviště v Třinecké ul. čp. 1024.

Nabízené pracovní pozice:

Náplň práce, požadavky na uchazeče i výčet výhod poskytovaných zaměstnavatelem najdete v příslušných přílohách.

Pokud vás nabídka zaujme, zašlete svoje CV v českém nebo anglickém jazyce na adresu hr@uceeb.cz


Kotlíkové dotace

11. 10. 2021

Ke stažení:

Vlastníte byt nebo dům a topíte starým neekologickým kotlem na dřevo nebo uhlí? Víte, že to bude od 1. září 2022 zakázáno? Nyní, i když nemáte dostatek financí, máte poslední šanci na jeho výměnu za ekologický zdroj.

Řekněte si o kotlíkovou dotaci a získejte zpět až 95 % výdajů!

Více info: Nová zelená úsporám – Dotace pro úsporné bydlení (novazelenausporam.cz)

Středočeský kraj začíná zjišťovat zájem o dotaci na výměnu neekologických kotlů. Žádosti o kotlíkové dotace by pak měl kraj začít přijímat v 1. čtvrtletí roku 2022. Na výměnu kotlů na pevná paliva 1. a 2. emisní třídy mají jejich majitelé už méně než rok. Od 1. září 2022 totiž bude platit zákaz používání kotlů, které nesplňují minimálně 3. emisní třídu. Každý, kdo nestihne výměnu kotle zrealizovat do 1. září 2022, ale alespoň do tohoto termínu zažádá o dotaci, nebude v případě kontroly z úřadů finančně sankcionován. Pokud někdo výměnu nestihne, čeká jej dle Ministerstva životního prostředí pokuta v desítkách tisíc korun.

Zájemce o dotaci může nyní vyjádřit svůj zájem vyplněním dotazníku, v kterém uvede své jméno, příjmení a kontaktní údaje, dále místo realizace výměny zdroje a o jaký typ nového zdroje má zájem. Tento dotazník není závazná žádost o kotlíkovou dotaci. Jedná se pouze o průzkum předběžných zájemců o dotaci. Poskytnutí Vašich kontaktních údajů zaručí, že Vám budou zasílány aktuální informace k připravované dotační výzvě. 

Pro řádné vyplnění dotazníku prosíme zájemce, aby si před vyplněním dotazníku přečetli základní informace ke kotlíkovým dotacím 2021+

Dokumenty najdete i v příloze této zprávy.

V případě nejasností se na nás na KÚ SK můžete obrátit na telefon: 257 280 991 (pondělí a středa 8:00 – 12:00) a e-mail: kotliky@kr-s.cz


Milostivé léto

4. 10. 2021

Ke stažení:

Máte dluhy u veřejnoprávních institucí? Blíží se ojedinělá příležitost se jich zbavit.

Slyšeli jste o milostivém létu? Jde o předpis, který na začátku prázdnin schválila Poslanecká sněmovna, a který lidem umožní definitivně se zbavit dluhů, které mají u veřejnoprávních institucí. Jak? Pokud v období od 28. 10. 2021 do 28. 1. 2022 zaplatí jistinu a 908 korun exekutorovi za uzavření exekuce, budou jim odpuštěny veškeré úroky, poplatky advokátům či penále.

Milostivé léto tak představuje šanci pro lidi vymanit se ze svých dluhů a začít znovu normální život. Lidé s dluhy u veřejnoprávních institucí, jako například na sociálním a zdravotním pojištění či u obcí za nájem, budou moci od 28. 10. 2021 do 28. 1. 2022 využít jednorázovou možnost zaplatit svůj dluh výrazně levněji. Pokud dlužník v uvedeném termínu uhradí jistinu, tedy základní finanční částku, na jejímž základě závazek vznikl, a k tomu pevnou částku 908 korun jako náklady, tak zbylé penále, úroky a takzvané příslušenství mu bude odpuštěno. Dojde k zastavení exekuce a dlužník bude od zbytku dluhu osvobozen. Podmínkou je, aby dluh vymáhal soudní exekutor. Na závazky, které si instituce vymáhají samy pomocí daňových nebo správních exekucí, se toto osvobození nevztahuje! Pro tento postup se vžil název milostivé léto. „Je to unikátní příležitost. Za poslední roky si nepamatuji podobnou příležitost pro lidi, kteří se rozhodnou a chtějí vyřešit svůj dluh,“ uvedl dluhový expert Člověka v tísni Daniel Hůle.

Milostivé léto se nevztahuje na dluhy vůči soukromým věřitelům, ale výhradně na dluh vůči státu, či institucím, ve kterých má stát majetkový podíl a dluh přešel do exekuce. Jedná se tak vedle dluhu na zdravotním a sociálním pojištění rovněž závazky u institucí jako je např. ČEZ, Český rozhlas, Česká televize, dopravní podniky, školy, nemocnice apod. V praxi se může jednat o tisíce, možná desetitisíce lidí, kteří z původně malého dluhu dnes dluží statisíce kvůli enormnímu penále, zejména na zdravotním a sociálním pojištění. Tito dlužníci tak v důsledku schválené novely exekučního a občanského soudního řádu mají nyní jedinečnou příležitost k uhrazení svého dluhu bez penále a úroků.