Aktuality: Koronavirová krize

Seznam zpráv z kategorie Koronavirová krize

Usnesení Vlády ČR o přijetí krizového opatření z 21. 10. 2020

26.10.2020

V přílohách zveřejňujeme usnesení Vlády ČR o přijetí krizového opatření z 21. 10. 2020.


AKTUÁLNÍ INFORMACE K COVIDU

14.10.2020

Vážení spoluobčané,

jak jistě víte, bohužel se opět všichni dostáváme do situace, kdy jsme již museli a zcela jistě budeme dále muset přijmout celou řadu opatření nařízených Vládou ČR či Ministerstvem zdravotnictví. K dnešnímu dni má Buštěhrad 26 osob nakažených covidem a 22 uzdravených, tedy daleko více, než na jaře (a každý den počet nakažených vzroste cca o 2 – 3 osoby). A to jsou pouze oficiální čísla, ne každý nemocný podstoupí testy, takže nakažených bude ve skutečnosti daleko více. Prosíme Vás tedy všechny touto cestou, abyste důsledně dodržovali všechna doporučení a nařízení, ať už na ně máte jakýkoliv názor. Je třeba se semknout a opravdu jen společně lze tuto situaci zvládnout s co nejmenší újmou.

Náš úřad dle nařízení vlády přistoupil k omezení úředních hodin pro veřejnost (na pět hodin dvakrát týdně). Toto opatření, stejně jako ta ostatní, má za cíl v co možná největší míře chránit zdraví všech našich zaměstnanců, a zároveň umožnit, aby byl po celou dobu zachován provoz úřadu ve všech jeho základních činnostech a povinnostech. I naše příspěvkové organizace Vás průběžně informují o všech omezeních. Naše infocentrum bude průběžně sledovat změny otvíracích hodin našich obchodů, či například možnosti dovozu jídla. Ochranné prostředky jsou zatím v našich obchodech běžně dostupné.

Chceme Vás všechny ujistit, že náš úřad je stejně jako v jarních měsících připraven pomoci komukoliv, kdo pomoc bude potřebovat. Opět platí zejména pro naše seniory, pro osoby se sníženou pohyblivostí, pro osoby nemocné, či v karanténě, že je prostřednictvím našich hasičů a dobrovolníků zajištěna možnost nákupů, dovozu obědů, léků a tomu podobných komodit či služeb (a třeba i doprovod při procházce pro seniory, kteří si sami netroufají). Zkrátka pro všechny, kteří takovou pomoc budou potřebovat, jsme připraveni podat pomocnou ruku. Neváhejte si prosím o pomoc říci.

Kontakty:

  • Tomáš Hofman – velitel hasičů: tel. 728301030
  • Magda Kindlová – místostarostka: tel. 731 460 985

Je naší hlavní povinností ochránit občany z rizikových skupin a zabránit rychlému šíření viru. Vyvarujme se ale strachu a paniky. Nesledujme neustále sdělovací prostředky, kde slyšíme stále dokola jen katastrofické scénáře. Radujme se z drobností, vyjděme do přírody na čerstvý vzduch. Jen s dobrou psychikou je tělo odolnější.

Přejeme všem v této nelehké době především pevné zdraví a věříme, že vše společně zvládneme.


Informace k Covidu

14.9.2020

Ke stažení:

Vážení spoluobčané,

dle aktuální informace eviduje Krajská hygienická stanice v našem městě:

4 Covid - pozitivní osoby

9 Covid - vyléčených osob

= celkově 13

To je zhruba republikový průměr. Mohou zde být ovšem také další Covid – pozitivní osoby, které hygiena neeviduje nebo které nemají příznaky. Doporučujeme tedy důsledně dodržovat základní hygienická opatření jako je mytí rukou, desinfekce rukou a povrchů, používání roušek na veřejných místech a v budovách. Pokud se necítíte dobře, zůstaňte doma, Vaši blízcí nebo kolegové jistě nechtějí chytit ani „obyčejné“ bacily. Na jedné straně je zbytečné se děsit apokalyptických předpovědí, na druhé straně není moudré existenci choroby popírat, považovat vše za spiknutí a roušky sabotovat jakožto symbol nesvobody. Chovejte se zkrátka rozumně a zodpovědně, jako u každé jiné infekční choroby. Nejjednodušší opatření většinou bývají nejefektivnější.

Děkujeme!


Důležité odkazy

Doporučujeme

Úřední hodiny MěÚ Buštěhrad

Od 22. 10. 2020 má MěÚ Buštěhrad dle opatření vlády omezené hodiny pro veřejnost, za současného dodržování hygienických požadavků:

Pondělí 7.00 - 12.00 -
Středa - 12.00 - 17.00

Před vstupem  pro domluvu využijte zvonek u hlavního vchodu, při vstupu do budovy dodržujte veškerá nutná opatření - roušky, odstupy 2 m, využijte k očistě rukou na chodbě úřadu bezoplachovou desinfekci. Prosíme všechny, aby maximálně využili bezkontaktní způsob komunikace - telefon, e-mail, fax, datovou schránku, děkujeme za vstřícnost. Osobně přicházejte jen v neodkladných záležitostech, vyžadujících Vaši přítomnost.