Pozor! Od pondělí platí nové jízdní řády autobusů

Zdroj: Robert Božovský, Kladenský deník, 29. 8. 2016

Kladensko - Pondělím se změnily jízdní řády většiny autobusových meziměstských linek, od čtvrtka pak po prázdninovém režimu vyjedou také vozy kladenské městské hromadné dopravy.

S některými změnami v jízdních řádech oproti červnu, kdy končila platnost těch předprázdninových, musí nyní počítat lidé na Kladensku a Slánsku cestující autobusy ČSAD Kladno. Dopravce například snížil počet komerčních linek na trase mezi Kladnem – Prahou a opačně. To vyvolalo znepokojení obyvatel Buštěhradu, kteří se domnívají, že se tím zhorší dopravní obslužnost mezi jejich bydlištěm a uvedenými městy. Ředitel ČSAD Kladno Ludomír Landa snížení počtu komerčních spojů potvrdil, nicméně lidí z Buštěhradu by se prý změny neměly tak výrazně dotknout.

„Dopravce s koncem prázdnin drasticky zredukoval spoje linek A55 a A57, méně A56, i když také zde byly zrušeny některé spoje mimo špičku a o víkendech," řekla starostka Buštěhradu Daniela Javorčeková. Zkritizovala také, že ČSAD dobře neinformovalo své řidiče projíždějící autobusy před město, kteří pak občanům poskytovali velice rozporuplné a někdy i nesprávné odpovědi na jejich otázky týkající se linek.

Ředitel ČSAD Kladno Ludomír Landa Kladenskému deníku řekl, že k omezení komerčních autobusových spojů mezi Kladnem a Prahou bylo přistoupeno z několika důvodů. „Vzrostl náš závazek ve veřejné službě. Máme k dispozici omezený počet řidičů, proto jsme oslabili dopravu, kterou jsme jezdili ve vlastní režii pouze za dopravní špičky," prohlásil ředitel. „Naopak bych očekával poděkování od vedení města Buštěhradu za to, že jsme omezili více přímých spojů mezi Kladem a Prahou a u linky A56 jedoucí právě přes Buštěhrad jsme provedli jen minimální změny" dodal ředitel.

Dopravce bude i nadále provozovat Buštěhradem vyžádané a dotované ranní spoje z tohoto města do Prahy. „Jako bonus přidáváme ve vlastní režii třetí," konstatoval Landa s tím, že společnost od září zvyšuje kladenskou městskou a také žákovskou krajskou dopravu především ve směru západně od Kladna, několik spojů přibude i na takzvaném couráku křižujícím vesnice mezi Kladnem a Prahou.

Vedení Buštěhradu vyzvalo v minulých dnech své obyvatele, aby mu hlásili případné vzniklé nedostatky v autobusové dopravě. Ty pak chce řešit s představiteli dopravní firmy další změnou jízdních řádů.