Přeskočit na menu vybrané sekce

Úvodní stránka » Náš Buštěhrad

Náš Buštěhrad

Vítejte v "neúřední" sekci stránek, která je zaměřena na každodenní život občanů Buštěhradu. Naleznete zde informace o tom, jaké akce se připravují i články a fotografie z akcí již proběhlých. Nabízíme kontaktní informace a stručné vizitky spolků a zájmových organizací, včetně sportovních, působících na území města a mnoho dalších praktických informací. Adresář firem se sídlem na území města je všem místním firmám i drobným živnostníkům k dispozici k bezplatné prezentaci. Podívat se můžete i co o nás píší jinde. A pokud cítíte potřebu se k dění ve městě osobně vyjádřit, navštivte diskusní fórum nebo facebookové stránky Buštěhradu.

 Diskusní fórum

Sekce: Obecné fórum

Předmět zprávy: Re: Diskutujte se starostkou

Autor: Jitka

Datum: 17. 08. 2017 10:32

Sekce: Obecné fórum

Předmět zprávy: Re: Diskutujte se starostkou

Autor: Daniela Javorčeková

Datum: 17. 08. 2017 10:12

 

 Událo se, fotografie z akcí

Pohyb rámu - oživení bývalých pivovarských sklepů

17. 6. se v bývalých pivovarských sklepích v Tyršově ulici konala zajímavá akce s názvem Pohyb Rámu. Jednalo se o vernisáž prací studentů pražské Akademie výtvarných umění, pořadatelem byli AVU Praha a Kulturní výbor města.

Nádherné klenuté prostory sklepů byly vyklizeny a oživeny videoprodukcí i hudbou. Žážitek z této akce byl mimořádný, neboť sklepy jsou již několik desetiletí zavřené a málokdo ví, že za omšelou mříží v Tyršově ulici se takto unikátní prostory nacházejí.

  • Účastníci: studenti a lektoři AVU Praha
  • Ateliéry: Ateliér Nová média I. / škola MgA.Tomáše Svobody, Ph.D., AVU
  • Lektor: Mgr. Matěj Al Ali

Celý článek »

 

 Výběr z tisku

Buštěhrad se snad dočká vrácení zámku

Buštěhradští mají velký důvod k radosti, zřejmě bude městu navrácena jeho dávná chlouba. Na konci června krajská rada schválila bezúplatný převod části buštěhradského zámku, která od roku 2010 patří Středočeskému kraji, zpět do rukou města. Podle všeho by mělo být zářijové jednání krajského zastupitelstva o celé věci jen jakousi formalitou.

Autor: Jan Brabec, Kladenský deník, datum: 23.7.2017