Přeskočit na menu vybrané sekce

Úvodní stránka » Náš Buštěhrad » Událo se, fotografie z akcí

Událo se, fotografie z akcí

Archiv článků

 • Z pohádky do pohádky 12.4.

  Paní Stáňa vyhlašuje výsledky [nové okno]

  Ve středu 12. dubna se konala slavnostní vernisáž dětské výtvarné soutěže „Z pohádky do pohádky“ v městské knihovně. Z celkového počtu 220 dětských obrázků byli vyhlášeni tři vítězky a jeden vítěz. Vystavená dílka už natrvalo zdobí dětské oddělení knihovny Buštěhrad.

  Datum publikování: 18.4.2017

   
 • Ukliďme si svůj Buštěhrad

  Věčně mladí senioři v akci [nové okno]

  V sobotu 8. dubna se na nádvoří zámku sešlo 75 nadšenců, kteří se s vyhrnutými rukávy pustili do již tradiční akce „Ukliďme si Buštěhrad“, dalších 12 entuziastů se připojilo v „Zadňáku“, v samostatné jednotce nastoupili Věčně mladí senioři, rybníky a přilehlá místa si pro sebe zabrali buštěhradští rybáři, připojili se i buštěhradští Junáci a svoz posbíraného materiálu přislíbily městské technické služby. Své síly pro své město spojila silná stovka dobrovolníků, což je dohromady skoro třikrát více, než minulý rok.

  Doplňující statistika:

  • letos jsme posbírali celkem 2,96 tuny všemožného odpadu
  • což je kolem 18 m3 = 3 kontejnery
  • dosud je svezeno 82 pneumatik, včetně několika nákladních
  • svoz z méně přístupných míst pokračuje

  Datum publikování: 18.4.2017

   
 • Beseda s Pavlem Kosatíkem

  Z besedy s Pavlem Kosatíkem [nové okno]

  V úterý 11.4.2017 mezi nás zavítal spisovatel a scénárista Pavel Kosatík. Televizní seriál České století (ČT 2013) a posléze devítidílná komiksová série Češi (Mladá fronta 2015-16) vrátily do české veřejné debaty téma klíčových okamžiků národní historie 20. století. Zmíněný komiksový komplet, který doprovází dnes končící výstava výtvarných předloh v Galerii Lucerna, byl hlavním tématem večera.

  Datum publikování: 18.4.2017

   
 • Beseda s představiteli Muslimské obce v Praze

  Beseda s představiteli Muslimské obce [nové okno]

  Hosté z Muslimské obce v Praze, pan RNDr. Vladimír Sáňka a MUDr. Abdel  Mageed Mohamed,  navštívili v úterý 7. 3. v 18.00 hod. prostory 2. patra buštěhradského zámku, aby se zúčastnili besedy na téma Islámu v ČR.

  Datum publikování: 13.3.2017

   
 • Buštěhradský Masopust 2017

  Masopust 2017 [nové okno]

  První březnovou sobotu se konal v pořadí již sedmnáctý buštěhradský Masopust. Krásné počasí přilákalo do průvodu mnoho návštěvníků a spoustu krásných maškar. Hotel Buštěhrad uspořádal vepřové hody. Muzikanti hráli, jako o žvot, v průvodu, v Hotelu, i pak večer v restauraci U Bečvářů. Fotografie mluví za vše...

  Datum publikování: 10.3.2017

   
 • Beseda se spisovatelem Benjaminem Kurasem

  Beseda se spisovatelem Benjaminem Kurasem [nové okno]

  Ve středu 8. února se za účasti padesáti posluchačů uskutečnila beseda s panem Benjaminem Kurasem. Spisovatel odpovídal na otázky účastníků většinou na téma islamizace společnosti v západní Evropě. Setkání skončilo po dvou hodinách. Beseda byla zahájením plánované série přednášek a besed spolku Buštěhradské fórum v roce 2017.

  Datum publikování: 10.2.2017

   
 • Výstava mandal na zámku

  Výstava mandal Gábiny Beranové [nové okno]

  Ve čtvrtek 2. 2. 2017 byla v prostorách buštěhradského zámku zahájena výstava mandal Gábiny Beranové s názvem "Barvy v kruhu".

  Datum publikování: 3.2.2017

   
 • Reprezentační ples města Buštěhradu

  Jana Drdácká v akci [nové okno]

  Letošní čtrnáctý leden si nenechali ujít fanoušci společenských tanců, kteří zamířili na v pořadí již třetí Reprezentační ples Města Buštěhradu v tentokrát netradičně vyzdobené Sokolovně.

  Datum publikování: 26.1.2017

   
 • Novoroční vycházka

  Novoroční vycházka [nové okno]

  Na nový rok, již popáté, zorganizovalo Buštěhradské fórum novoroční vycházku do přírody. Tentokrát si ji vychutnalo, v krásně ojíněné přírodě, opět o něco více příznivců (36 včetně dětí, psy nepočítaje). Jelikož se to již stává tradicí, doufáme, že napřesrok nás bude ještě víc.

  Datum publikování: 2.1.2017