Buštěhrad se bude rozrůstat, je potřeba přistavět i školu

Zdroj: Kateřina Husárová, ČTK, Kladenský deník, 5. 10. 2015

Buštěhrad Město Buštěhrad přistaví Základní školu Oty Pavla. Na projekt v hodnotě přibližně 20 milionů korun dostane dotaci od ministerstva financí. Hotovo by mělo být příští rok na podzim, přípravné práce začnou ještě letos.

Potvrdila to starostka Buštěhradu Daniela Javorčeková. "Škola má nyní kapacitu zhruba pro 370 žáků, rozšířením bude moci do školy chodit desítky dalších dětí."

Na středním křídle takzvané nové budovy školy dělníci přistaví další patro, v němž budou čtyři třídy. V plánu je také rozšíření školní jídelny.

"Buštěhrad má zpracovanou demografickou prognózu, ze které vyplynulo, že musíme vybudovat další třídy, aby kapacita byla dostačující nejen pro nás, ale i pro spádové obce," doplnila starostka Javorčeková.

Podle zmíněné studie by mohl počet obyvatel Buštěhradu do roku 2026 stoupnout ze zhruba 3000 na 4000. Ve městě je totiž plánována výstavba domů a k zástavbě jsou určeny i další pozemky v katastru obce.