Buštěhrad oslavoval povýšení na město

Zdroj: (jum), MF Dnes, 19. 6. 2007

510. výročí

Buštěhrad - Vyzkoušet brnění středověkých rytířů, práci hrnčířky, tkadleny či perníkářky anebo si zastřílet z luku, pustit se do souboje s dřevci nebo si zajezdit na koni mohly v neděli děti v Buštěhradu. Na zdejších oslavách 510. výročí města byla připravena i vystoupení místních sborů a kroužků, divadla, šermířů a vyhlášení výsledků výtvarné soutěže na téma, jak si děti přestavují město před 510 lety.

"Poprvé obyvatelé Buštěhradu oslavovali výročí svého města před deseti lety, kdy se jim titul města po přechodném odnětí opět navrátil. Letošní oslavy podle našich propočtů vyšly skutečně na den, kdy před 510 lety král Vladislav II. povýšil tehdejší Buštěves na město," připomněla Ilona Kasalická, městem pověřená organizátorka celé akce.