Ruina se změnila v kulturní středisko

Zdroj: (jum), MF DNES, 17. 10. 2002

Buštěhrad - Buštěhrad u Kladna je jedno z mála měst, kde v posledních deseti letech vzniklo nové kulturní středisko. Přeměnil se v něj zchátralý bytový dům u Seifertů původně určený k demolici. "Až dosud jsme byli vždycky v nájmu, protože jsme neměli vlastní prostory, kde kulturní akce pořádat. I knihovna musela být až do této doby v bývalé cukrárně," řekl buštěhradský starosta Petr Dütsch. Když zastupitelé v roce 2000 rozhodovali, zda zchátralý dům na hlavní buštěhradské třídě mají nechat zbourat nebo opravit, zvítězila nakonec jeho přeměna v kulturní středisko. Během posledních třinácti měsíců zde našla své místo knihovna s čítárnou, internetová místnost, přednáškový sál s možností promítání a nakonec ještě dva byty. Kompletní rekonstrukce si vyžádala přes deset a půl milionu korun, z toho necelých pět milionů korun dostalo město od státu. "Do dvou let bychom chtěli ke středisku přistavět víceúčelový sál, který by sloužil pro větší akce včetně sportovních. Máme štěstí, že pozemky v areálu patří městu," řekl buštěhradský starosta.