Obyvatelé Buštěhradu kritizují trasu kamionů

Zdroj: (jum), MF DNES, 27. 8. 2002

Buštěhrad - Trasu kamionů odvážejících materiál z areálu Třineckých železáren v kladenské Dříni kritizují obyvatelé Buštěhradu. Přes sjednané dohody totiž těžká nákladní auta z železáren najíždí na dálnici D7 přes město a nikoli kolem vodojemu na konci Buštěhradu. Starosta města Petr Dütsch proto zaslal vedení Třineckých železáren v Kladně začátkem července dopis, v němž jej vyzval k nápravě. "Těžké vozy jezdí v okolí školy a to přesto, že trasa přes Buštěhrad je ošetřena značkami se zákazem vjezdu," postěžoval si starosta. Zároveň požádal vedení firmy, aby na tento fakt své dopravce upozornilo. "Pokud se situace nezlepší, budeme ji muset řešit správním jednáním a vymáháním náhrady škod. Silné otřesy naložených kamionů totiž ničí nejen domy zdejších lidí, ale také místní komunikace. Vzhledem k tomu, že z aktivit železáren nemáme žádný příjem, musíme tyto komunikace opravovat z vlastního rozpočtu," dodal Dütsch. Nejvíce však obyvatelům Buštěhradu vadí, že kamiony jezdí kolem základní školy. Po upozornění se situace částečně zlepšila.