Přeskočit na menu vybrané sekce

Úvodní stránka » Náš Buštěhrad » Kalendář akcí » 22.3.2018

Kalendář akcí: 22.3.2018

Společenské akce

Autorská výstava automatické kresby Mea Rei

Termín: 16.3.2018 18:00 - 18.4.2018

Místo konání: Zámek 1. patro

Pořadatel: Město Buštěhrad

Na vernisáži, která se uskuteční dne 16. března 2018 v 18 hodin vystoupí pěvecké trio LeMaJa. Výstava na zámku Buštěhrad v prostorách Městského úřadu potrvá do 18. května 2018.

 

Vzdělávací akce

Jak na mozek, aby fungoval - aneb Trénování paměti trochu vážně i nevážně

Čas: 13:00 - 15:00

Místo konání: Spolková místnost Městské knihovny

Pořadatel: Věčně mladí senioři

Věčně mladí senioři Buštěhrad srdečně zvou všechny příznivce jasné mysli a dobré nálady na pátou lekci kurzu s názvem Jak na mozek, aby fungoval – aneb Trénování paměti trochu vážně i nevážně pod vedením PaeDr. Mgr. Hany Čechové. Unikátní kurz proběhne každý čtvrtek od 22. února do 26. dubna ve Spolkové místnosti městské knihovny (přízemí městského úřadu) vždy od 13.00 do 15.00 hodin.

Program celého kurzu zahrnuje celkem 10 na sebe navazujících setkání, každé v délce 2 hodin, jejichž spojujícím tématem je recept „Jak na mozek, aby fungoval“ i v seniorském věku. Každý blok zahrnuje krátkou teoretickou část – jak funguje náš mozek, co mu prospívá a neprospívá, jak zlepšit či udržet je jeho činnost, aj. Následně bude oživen zábavnou aktivitou – trénováním paměti.

Součástí programu jsou i jednoduchá aktivační cvičení, úkoly pro domácí trénink, doporučení literatury či programů na internetu. Mezi jednotlivými tématy je vždy krátká přestávka.

Co s sebou: tužku, pastelky, blok na poznámky, dobrou náladu

Kontakt: Stáňa Šumná 736 660 753

Cena: 300,- Kč nečlenové Svazu důchodců ČR MO Buštěhrad, z.s., členové zdarma

Buďme fit!

 

Přednáška: Děti s poruchou učení

Čas: 17:00

Místo konání: Základní škola Buštěhrad - stará budova (zadní vchod)

Pořadatel: Základní škola a Mateřská škola Oty Pavla Buštěhrad

Další z přednášek, která osvětlí téma poruchy učení. Dozvíme se o jednotlivých poruchách učení, jak je odhalit a vhodném působení na děti mimo školní prostředí. Přednášející bude Mgr. Martina Švandová, Ph.D., psycholožka a speciální pedagožka z Pedagogicko-psychologické poradny Step.