Bushfest podpořil záchranu buštěhradského zámku

Zdroj: Jan Brabec, Kladenský deník, 27. 5. 2018

Buštěhrad - Město Buštěhrad pořádalo v sobotu spolu s místními spolky multižánrovou hudební benefici Bushfest. Ta podpořila záchranu chátrajících částí buštěhradského zámku, které se vracejí do majetku města. V zámeckém parku tak v rámci této akce zahráli hudební skupiny Vasilův rubáš, Slapdash Rockabilly, V/R Nobody a další oblíbené kapely. K vidění byla taktéž i výstava současné české mozaiky v Galerii Sýpka, nechyběly ani komentované prohlídky zámku.

„Buštěhradský zámek s propadlými střechami a stropy jsme v roce 2003 začali zachraňovat v hodině dvanácté. V roce 2011 proces záchrany přerušila na dlouhých sedm let takzvaný rathovská aféra, a mezitím vyschly velké evropské granty na záchranu památek. Dnes do toho jdeme znovu, ale nejsme v tom sami, přidávají se k nám zdejší aktivní spolky a podporovatelé, s nimiž celý zisk z festivalu věnujeme do fondu na jeho záchranu,“ uvedla starostka Buštěhradu Daniela Javorčeková.