Kalendář akcí: 4. 6. 2024

Kulturní akce

Karel Pazderka: Fotografie

Čas: 17:30 - 19:00

Místo konání: Galerie 1. patro, Městský úřad Buštěhrad

Pořadatel: Kulturní výbor

Kulturní výbor srdečně zve na výstavu fotografií profesionálního fotografa Karla Pazderky s názvem To nejlepší co mám.
Na vernisáži výstavy, která spolu s autorem proběhne v Galerii 1. patro zámku Buštěhrad v úterý 4. června od 17:30, vystoupí i pěvecký sbor Gaudium Kladno pod vedení sbormistryně Lenky Kubínové.

Karel Pazderka, reklamní fotograf se specializací na produktovou fotografii, se ve své volné tvorbě věnuje fotografii architektury, portrétu, reportáže, modelingu, sportu. Znalci a ctitelé hudby si cení i jeho fotografií hudebních nástrojů, mezi kterými hraje ústřední roli i kytara všech druhů.

Profesionální fotografii se věnuje od roku 1980. Je propagačním fotografem, fotografem Kladenského muzea, správcem depozitáře sbírkového fondu fotografie a dramaturgem a zakladatelem Zámecké galerie v Kladně. Od roku 1993 se coby fotograf na tzv. volné noze věnuje se reklamní a produktové fotografii. Pracuje pro přední výrobce a stavitele, jeho snímky pomáhají vytvářet novou tvář mnoha firem. V letech 2009 - 2010 byl fotografem Úřadu vlády České republiky, a dále osobním fotografem ex-premiéra Jana Fischera.

Jeho autorské výstavy jsme mohli vidět v pražském Činoherním klubu, v divadle Jiřího Grossmanna, v České spořitelně v Kladně, v KC v Liberci, na hradě Křivoklát, v Dividýlku Slaný, na Kladenských dvorcích. V roce 2010 získal Čestné uznání prestižní přehlídky Czech Press Photo v kategorii Lidé o nichž se mluví: Premiér Jan Fischer.