Kalendář akcí: 22. 11. 2023

Vzdělávací akce

Jaroslav Valůch: Zdravý selský rozum pro dobu informační: Jak se vyznat v mediálním chaosu - Přednáška

Čas: 19:00 - 20:15

Místo konání: Zámecký sál zámku Buštěhrad

Pořadatel: Město Buštěhrad, Obec Zákolany, MAS Přemyslovci

Srdečně zveme na přednášku Zdravý selský rozum pro dobu informační, aneb Jak se vyznat v mediálním chaosu.

Pro obyčejného člověka není snadné se v dnešní záplavě informací z médií a internetu vyznat. Najde se i řada takových, kteří se toho snaží zneužít. Jak si může každý z nás dát pozor, abychom nenaletěli na "falešné" zprávy? Jak rozpoznat pravdu a lež o událostech kolem nás i ve světě? Kterým zdrojům informací můžeme důvěřovat? Kdo jsou původci záměrně lživých informací a co z toho mají?

To vše a mnohé další se dozvíte na besedě s Jaroslavem Valůchem, vedoucím projektů mediálního vzdělávání ve zpravodajské organizaci Transitions. Dlouhodobě se věnuje oblasti využívání moderních komunikačních prostředků v krizových situacích, ověřování informací, posilování mediální gramotnosti a prevence násilí z nenávisti. Spolupracoval s řadou iniciativ i institucí v regionech střední i východní Evropy, jihovýchodní Asie, Blízkého východu a severní Afriky.

Přednáška, kterou připravujeme ve spolupráci s pražským společenským a vzdělávacím centrem pro seniory Elpida  v rámci jejich cyklu Život v době informační a dále s obcí Zákolany a MAS Přemyslovské Střední Čechy, se uskuteční ve středu 22. listopadu 2023 od 19:00 hodin v zámeckém sále ve 2. patře na Zámku Buštěhrad, Revoluční 1, Buštěhrad.

Vstup je zdarma, po přednášce bude prostor pro besedu a Vaše dotazy.

Těšíme se na Vás!

Ke stažení: