Kalendář akcí: 8. 9. 2023

Kulturní akce

Rozloučení s létem - Výstava a koncert

Čas: 18:00 - 21:21

Místo konání: Galerie sýpka Buštěhrad

Pořadatel: Galerie sýpka a KPH Buštěhrad

Galerie Sýpka a Kruh přátel hudby Buštěhrad připravují pokračování oblíbeného Rozloučení s létem, které nastane v Sýpce v pátek 8. září 2023.

Výtvarná polovina programu představí obrazy malíře Martina Jelínka a objekty sochaře Štěpána Jílka, hudební program nabídne koncert uměleckého hudebního sdružení Walbanda.

Walbanda je kapela 9 top muzikantů (trubky, trombóny, bicí, zpěv a rap) hrající funky křížené s dalšími styly. Originální autorská hudba frontmana Boba Tůmy nikoho určitě nudit nebude!

 

Vernisáž s výtvarníky nastane v 18:00 hodin, koncert s hudebníky zazní od 20:20 hodin.

Autoři o sobě

Štěpán Jílek - autor objektů

Narodil jsem se v Poličce a vyrůstal ve společnosti mnoha sourozenců na samotě Babka.

Vystudoval jsem Strojní fakultu a Fakultu výtvarných umění v Brně, obory zaměřené na desing. Strávil jsem semestr na Winchester school of art v Anglii v sochařském ateliéru.

Podnikl jsem nespočet cest, od Jeruzaléma stopem, až po Kongo, kde jsem působil jako dobrovolník v sirotčinci.

Pracovně jsem nasbíral zkušenosti na projektech pro story Design, kde jsem si zkusil pracovat pro velké značky (O2, Škoda auto..) a v ateliéru Federica Díaze. Navrhl jsem lavičky pro Moravskou galerii, uspěl v opencallu Trafo Gallery, dostal cenu Dobrý Desing, dostal se do finále v soutěži na sochu TGM v Turnově, navrhl a realizoval oltář do kostela Povýšení Sv. Kříže v Litomyšli.

Momentálně jsem jako umělec na volné noze rozprostřen mezi Poličkou a Prahou.

https://www.instagram.com/stepanjilek204/

https://stepanjilek.blogspot.com/

Martin Jelínek - autor malby

Narodil jsem se mé mamince v zimě roku 1979. Ze svého dětství si pamatuji milou moji babičku v zástěře a malé obrázky dřevěných chaloupek, které jsem kreslil pastelkami.

Za to, že jsem uzrál v lidskou bytost vděčím mým nejvěrnějším druhům a místům v krajině kamenných obrů. Žiji se svými milovanými ve velmi starém domě na velmi starém místě obklopen kopci.

Můj způsob chápání umění, je způsob mého žití. Velmi úzce se prolínají.

Vystudovel jsem Konceptuální tendence ve výtvarném umění na FAVU v Brně / ateliér Environment u Akad.Mal. Vladimíra Merty a Doc.MgA. Mariána Pally.