Kalendář akcí: 26. 4. 2022

Kulturní akce

Kruh přátel hudby: Pražské jaro nanečisto

Čas: 19:30 - 21:00

Místo konání: Zámecký sál zámku Buštěhrad

Pořadatel: KPH Buštěhrad, HAMU Praha

Buštěhradský Kruh přátel hudby (KPH) zve na mimořádný koncert s názvem "Soutěž Pražského jara nanečisto", který tradičně připravuje ve spolupráci s Hudební Akademií múzických umění v Praze.

Jak známo, součástí nejstaršího českého hudebního svátku klasické hudby Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro je i prestižní mezinárodní hudební soutěž, která probíhá každým rokem ještě před zahájením hlavního programu. Letos se soutěží ve hře na dva dechové hudební nástroje, a to klarinet a fagot. A protože do soutěže se z naší partnerské HAMU Praha letos kvalifikovali pouze hráči na klarinet, KPH a HAMU společně připravili malé soutěžní vystoupení dvou účastníků i u nás v Buštěhradě, kterými jsou klarinetisté Kateřina Škardová a Yuri Berndikov, na klavír je doprovodí Daniel Wiesner

Koncert tak v první polovině nechá zaznít stejné povinné skladbě v podání prvního i druhého hráče, kteří pak ve druhé polovině zahrají volnou skladbu podle svého vlastního výběru. Každý divák bude mít možnost vybrat svého favorita a napsat i krátké zdůvodnění své volby. Na závěr proběhne společná debata s hráči i jedním z pedagogů HAMU, ve které se dozvíme , jaké to je připravovat se a pak i zúčastnit se významné hudební soutěže, jak to celé probíhá a jaký vliv pak výsledek může mít na další kariéru soutěžících.

Na koncertu zazní

Povinné skladby:
Igor Stravinský - 3 kusy pro klarinet sólo

C.M.von Weber - Koncert č.1 f moll II. a III. věta

 

Volné skladby:

B. Martinů - Sonatina pro klarinet a klavír

C.Debussy - 1.Rhapsody

 

Koncert v zámeckém sále začne v 19.30, vstupné je dobrovolné.

Těšíme se na Vás!

 

Ke stažení: