Přeskočit na menu vybrané sekce

Úvodní stránka » Náš Buštěhrad » Kalendář akcí » 13.3.2019

Kalendář akcí: 13.3.2019

Kulturní akce

Hroby

Termín: 8.2.2019 19:00 - 12.4.2019 19:19

Místo konání: Galerie Sýpka

Pořadatel: Galerie Sýpka a divadlo KiX

Fotografická výstava hrobů českých hřbitovů s doprovodnými akcemi na téma smrt, záhrobí, onen svět. Staré hřbitovy jsou mnohdy poslední připomínkou lidských osudů a zanikajícího osídlení zejména v pohraničních oblastech České republiky. Jsou výpovědí o nás samotných, o našem vztahu ke společnému kulturnímu dědictví a našim předkům. Bohužel tato výpověď nás mnohdy nestaví do lichotivého světla, což ukazuje právě tato výstava.

Výstava je výstupem projektu k dokumentaci a prezentaci skutečného stavu hřbitovů v České republice, realizovaného v roce 2016 spolkem Omnium.

 

Buštěhradský filmový klub uvádí: D. Cooke - Na Chesilské pláži

Čas: 19:00 - 22:00

Místo konání: Informační centrum Buštěhrad

Pořadatel: Buštěhradský filmový klub a Městská knihovna Buštěhrad

Buštěhradský filmový klub zve na filmové představení, v němž uvede novou britskou tragikomedii Na Chesilské pláži z roku 2017. 

Je léto roku 1962 a Anglie bude ještě minimálně rok čekat na velké společenské změny: beatlemánii, sexuální revoluci a The Swinging Sixties. S hlavními hrdiny, dvacátníky Florence a Edwardem, se poprvé setkáváme během jejich svatebního dne. Novomanželé jsou ubytovaní ve staromódním hotelu v Dorsetu blízko Chesilské pláže. Když se pomalu začne blížit okamžik prvního manželského sexu, napětí se stupňuje a do pokoje se vkrádá trapnost. Po katastrofě prvního sexuálního pokusu následuje hádka a zásadní rozhovor na Chesilské pláži… Pozoruhodný film na motivy knihy Iana Mc Ewana (mj. Trainspotting, aj.) o době před sexuální revolucí ve druhé polovině 60. let.

  • Na Chesilské pláži
  • komedie/drama
  • stopáž: 117 minut
  • Režie: Dominic Cooke
  • Předloha a scénář: Ian McEwan
  • Kamera: Sean Bobbitt
  • Hudba: Dan Jones
  • Hrají: Emily Watson, Saoirse Ronan, Billy Howle, Anne-Marie Duff, aj.