Přeskočit na menu vybrané sekce

Úvodní stránka » Náš Buštěhrad » Kalendář akcí » 19.9.2018

Kalendář akcí: 19.9.2018

Kulturní akce

Buštěhrádek II

Čas: 16:00 - 20:00

Místo konání: Galerie Sýpka

Pořadatel: Věčně mladí senioři

Buštěhradský spolek Věčně mladí senioři, Galerie Sýpka a kulturní výbor srdečně zvou na výstavu BUŠTĚHRÁDEK II – VČERA A DNES, která byla zahájena v sobotu 8. září. Výstava, která navazuje na loňskou hojně navštívenou výstavu Buštěhrádek, nabízí pokračování výletu do minulosti ve fotografiích zdejších domů a míst, jak je znají zdejší rodáci a pamětníci, i tak, jak je známe dnes.

Každý návštěvník bude moci ke svému oblíbenému místu napsat příběh, který na daném místě prožil nebo o něm slyšel vyprávět, a přilepit jej k fotografii, o které píše.

Výstava je k vidění ve středu 12. a 19. zářípátek 14. a 21. září a v sobotu 15. září vždy od 16.00 do 20.00 hodin, vstup je volný. Máte-li zájem o skupinovou prohlídku mimo uvedené termíny, volejte prosím hlavní organizátorku akce, paní Stáňu Šumnou na tel. +420 736 660 753. 

 

Beseda - Vladimír Dzuro - Vyšetřovatel

Čas: 19:00 - 21:00

Místo konání: Zámecký sál zámku Buštěhrad

Pořadatel: Městská knihovna Buštěhrad

V buštěhradském zpravodaji číslo 11 z minulého roku jsme se na stranách 19 a 20 seznámili s dalším výjimečným Buštěhraďanem, toho času působícím v newyorkském sídle OSN, českým policistou Vladimírem Dzurem, který byl přímým účastníkem válečných a poválečných událostí v zemích bývalé Jugoslávie. O svém působení sepsal velmi působivé vyprávění, které pod názvem Vyšetřovatel. Démoni balkánské války a světská spravedlnost vydalo nakladatelství Grada v roce 2017.

Pan Dzuro nás v době vánoc poctil osobní návštěvou a nabídl setkání s buštěhradskou veřejností a besedu na téma svého působení v roli vyšetřovatele Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslavii v Haagu. Vzhledem ke své velké pracovní zaneprázdněnosti, tentokrát na vedoucí pozici vnitřních záležitostí OSN v New Yorku, jsme dlouho čekali na vhodnou příležitost. Ta nastane právě ve středu 19. září od 19.00 hodin, kdy zahájíme podzimní sezonu besed a autorských čtení městské knihovny.

Knihu Vyšetřovatel, která je unikátním svědectvím českého kriminalisty, který byl dlouhá léta jediným českým vyšetřovatelem pracujícím u Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii v Haagu, máme v knihovním fondu. Proto všem fanouškům válečné kriminalistiky, vřele doporučujeme knihu u nás vyhledat a včas si ji rezervovat: čtení je to totiž opravdu strhující - vždyť jde o záznam očitého svědka následků válečného běsnění na Balkáně, které celý svět sledoval s hrůzou a s jehož stopami se setkáváme dodnes. Takže neváhejte a přijďte do knihovny včas, do září by na Vás nemusela vyjít řada.

Vstup je volný, avšak kapacita velkého sálu je omezena, proto si svá místa včas rezervujte na adrese knihovna@mestobustehrad.cz až do naplnění.

O průběhu příprav Vás budeme informovat na facebookovém profilu Infocentrum Buštěhrad.