Přeskočit na menu vybrané sekce

Úvodní stránka » Náš Buštěhrad » Kalendář akcí » 22.5.2018

Kalendář akcí: 22.5.2018

Kulturní akce

Současná česká mozaika - výstava

Termín: 6.4.2018 10:00 - 30.5.2018 16:00

Místo konání: Sýpka Buštěhrad - galerijní prostory

Pořadatel: Město Buštěhrad, Art a Craft Mozaika

Upozornění v případě nepřítomnosti dohledu.

Kontakt: Hedvika Servusová - 733 42 42 55

 

Nevolejte prosím Vinotéku Sýpku !

Výstava bude otevřena vždy v úterý, pátek a sobotu od 10:00 - 16:00 hod - dodržujte prosím stanovené dny a časy !!

Na základě setkání jednotlivců, kterým není osud mozaiky lhostejný, vznikl spolek Art a Craft Mozaika, z.s. Již sedmým rokem se zasazuje o popularizaci a propagaci muzívního umění prostřednictvím výstav, workshopů, přednášek či publikací, ale také péčí o muzívní dědictví či vlastní autorskou tvorbou jednotlivých členů.

Věříme, že i předkládaná výstava nadchne pro umění mozaiky i Vás!

Magdalena Kracík Štorkánová,
zakladatelka spolku

Art a craft Mozaika
Veronika Vichterová

Výstavu v našem městě pro Vás zajišťuje Art a craft Mozaika ve spolupráci s Městem Buštěhrad a dobrovolníků z řad občanů města a členů spolků. Děkujeme dámám a pánům z Věčně mladých seniorů za zajištění otevíracích hodin výstavy, Martinu Kosovi za organizaci, Víťovi Helískovi za veškerou podporu a za poskytnutní prostor Sýpky Buštěhrad.

 

Setkání s Afrikou I. - Jazyky a literatura

Čas: 18:30 - 20:00

Místo konání: Společenský sál zámku Buštěhrad

Pořadatel: Městská knihovna Buštěhrad

Fanoušci animovaných filmů a lvů nejspíš zbystří, uslyší-li rčení hakuna matata. Co přesně ale znamená a z jakého jazyka pochází? Nejen o tom bude první Setkání s Afrikou, které pro Vás připravuje městská knihovna v úterý 22. května od 18.30 hodin ve velkém sále zámku Buštěhrad.

První Setkání s Afrikou se uskuteční prostřednictvím dvou sympatických dam, které jsou doma tam i tady v Buštěhradu. Na úvod nás slečna Ela Keta Kasandová provede podivuhodným kontinentem a jejími jazyky, kterými v současnosti mluví více,  jak 1,2 miliardy lidí. Poté slovo převezme paní Dr. Alena Rettová, afrikanistka a specialistka na svahilštinu a africkou literaturu a filosofii, které přednáší na SOAS University of London. Setkáme se s africkou literaturou a jejími tradicemi, s africkými spisovateli, jejich myšlenkami a dílem, a s jejich pohledem na Afriku i na nás.

Na tento první večer s Afrikou volně naváže druhé Setkání s Afrikou II. v polovině června, které nabídne přednášku na téma africké politické filosofie pana Dr. Alberta Kasandy, jenž o Africe přednáší v bruselském Centru afrických studií nebo na Univerzitě Karlově v Praze.

Na oba večery je vstup volný