Přeskočit na menu vybrané sekce

Úvodní stránka » Náš Buštěhrad » Kalendář akcí » 14.5.2018

Kalendář akcí: 14.5.2018

Kulturní akce

Současná česká mozaika - výstava

Termín: 6.4.2018 10:00 - 30.5.2018 16:00

Místo konání: Sýpka Buštěhrad - galerijní prostory

Pořadatel: Město Buštěhrad, Art a Craft Mozaika

Upozornění v případě nepřítomnosti dohledu.

Kontakt: Hedvika Servusová - 733 42 42 55

 

Nevolejte prosím Vinotéku Sýpku !

Výstava bude otevřena vždy v úterý, pátek a sobotu od 10:00 - 16:00 hod - dodržujte prosím stanovené dny a časy !!

Na základě setkání jednotlivců, kterým není osud mozaiky lhostejný, vznikl spolek Art a Craft Mozaika, z.s. Již sedmým rokem se zasazuje o popularizaci a propagaci muzívního umění prostřednictvím výstav, workshopů, přednášek či publikací, ale také péčí o muzívní dědictví či vlastní autorskou tvorbou jednotlivých členů.

Věříme, že i předkládaná výstava nadchne pro umění mozaiky i Vás!

Magdalena Kracík Štorkánová,
zakladatelka spolku

Art a craft Mozaika
Veronika Vichterová

Výstavu v našem městě pro Vás zajišťuje Art a craft Mozaika ve spolupráci s Městem Buštěhrad a dobrovolníků z řad občanů města a členů spolků. Děkujeme dámám a pánům z Věčně mladých seniorů za zajištění otevíracích hodin výstavy, Martinu Kosovi za organizaci, Víťovi Helískovi za veškerou podporu a za poskytnutní prostor Sýpky Buštěhrad.

 

Vzdělávací akce

Dluhy naše věc - veřejná diskuse

Čas: 18:00

Místo konání: MěÚ Buštěhrad, zámecký sál, 2. patro

Pořadatel: Město Buštěhrad, Otevřená společnost, Fórum 50 %

Dluhy - naše věc

Víte, že na špatně nastavený systém doplácíme všichni?

Zveme Vás na veřejné setkání a diskusi se zástupci Otevřené společnosti, o. p. s., a Fóra 50%, o. p. s. na téma dluhů a exekucí. Naše pozvání přijali:

Marta Smolíková, ředitelka Otevřené společnosti, Ing. Radek Hábl - expert na dluhovou problematiku, Tomáš Pavlas, JUDr. Lucia Zachariášová

Minulý rok zveřejnila Otevřená společnost mapu exekucí, ve které jsou zpracovány statistické údaje o předluženosti občanů České Republiky. Mapa přinesla alarmující údaje. Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že právě Buštěhrad patří mezi obce s největším zadlužením občanů ve Středočeském kraji – na mapě exekucí přímo svítí!

Zjišťujeme tedy, že vůbec nevíme, proč zrovna u nás je tolik předlužených lidí a rádi bychom problém řešili a lidem pomohli. Ne každý, koho toto postihne, je pouze obětí své nezodpovědnosti či finanční negramotnosti. Někdo může být i obětí drakonického systému, lichvářů či souběhu nešťastných životních okolností.

Řada postižených nevyhledá pomoc, neboť se domnívá, že situaci nějak zvládne, stydí se, nebo neví, kde o pomoc požádat. Jejich blízcí často nemají o jejich potížích tušení.

Pokud vyplníte následující anonymní dotazník, umožníte nám získat informace, na základě kterých pak bude možné zvýšit povědomí veřejnosti o problému, provést účinnou prevenci či najít způsoby pomoci postiženým. Děkujeme.

Dotazník k vyplnění zde.

Ke stažení: