Přeskočit na menu vybrané sekce

Úvodní stránka » MěÚ Buštěhrad » Město Buštěhrad » MěÚ Buštěhrad » Projekty a dotace » Cyklostezka a stezka pro pěší Buštěhrad - Lidice

Cyklostezka a stezka pro pěší Buštěhrad - Lidice

Doba realizace: 2019 - 2020

Projektant: architektonická kancelář CR PROJECT s.r.o.

Zhotovitel stavby: VŘ probíhá

Dotace: společnost ACCON managers and partners, s. r. o., podání žádosti o dotaci z OPŽP, LK Advisory, s. r. o. - podání žádosti o dotaci z ITI, říjen 2018. přislíbena dotace ve výši 6,3 mil. kč.

Začátek stavby: 1/2020, vydáno územní povolení. Vydání stavebního povolení se předpokládá v květnu 2019.

Dokončení stavby: 7/2020

Náklady stavby: 13 684 326,- mil. Kč bez DPH (tabulková cena)

Cyklostezka Buštěhrad – Lidice povede od zatáčky u hřbitova (od kapličky) až k přechodu pro chodce za autobusovou zastávkou Lidice. Bude to cyklostezka smíšená, t. j. bude určena pro cyklisty i chodce. Pouze v části od hřbitova k silu, kde se v budoucnu dá očekávat větší provoz (vzhledem k plánované výstavbě rodinných domů), povede cyklostezka s oddělenými pruhy pro pěší a cyklisty. Součástí návrhu jsou i nové autobusové zastávky naproti hřbitovu (ty se budeme snažit realizovat dříve), ozelenění cyklostezky, nové přechody pro chodce a úprava okolí kapliček.

Přínosy akce:

  • Získání bezpečné spojnice Buštěhrad – Lidice pro pěší i cyklisty (momentálně chybí chodník, při tom cesta je velmi používaná)
  • Umístění nové autobusové zastávky u hřbitova, která bude k dispozici obyvatelům rozrůstajících se čtvrtí.
  • Celkové zkultivování prostředí, okolí kapliček, vytvoření míst pro posezení, stojanů na kola, regenerace zeleně podél cesty

Přílohy