Úvodní stránka » Aktuality » Aktuální informace o nařízeních Ministerstva zdravotnictví a usneseních vlády

Aktuální informace o nařízeních Ministerstva zdravotnictví a usneseních vlády

24.3.2020

Denně nám chodí nařízení Ministerstva zdravotnictví, usnesení vlády a další opatření k současnému stavu. Protože je jich mnoho, vybrali jsme pro Vás přednostně tyto informace:

Informace o nákupní době pro seniory ve velkých prodejnách

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23.3. 2020, zakazuje přítomnost v maloobchodních prodejnách potravin, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží , v čase mezi 8:00 hodin až 10:00 hodin, a to s výjimkou osob starších 65 let věku, včetně zajištění nezbytného doprovodu osob, které jsou držiteli průkazu ZTP/P, starší 50 let, včetně zajištění nezbytného doprovodu, zaměstnanců nebo osob v obdobném poměru zařízení poskytujících pečovatelskou službu a majitelů a zaměstnanců provozovatele prodejny nebo osob v obdobném poměru.

Nařízení se týká obchodů s prodejní plochou nad 500 metrů.

Informace z České pošty

Doporučené zásilky:

Od středy 25. 3. 2020 budou doporučené zásilky doručovány standardním způsobem, tzn. nebudeme doporučené zásilky ukládat automaticky na pobočkách.

Otevírací doba pro seniory:

Pobočky jsou s platností od pondělí 23. 3. 2020 otevřeny do 9:00 pouze pro seniory.

Další nařízení Ministerstva zdravotnictví, která se týkají volného pohybu osob, maloobchodního prodeje a dalších oblastí, si můžete stáhnout níže.

Městský úřad