Úvodní stránka » Aktuality » Aktuality ze dne 18. 3. 2020 - omezení služeb pošty, povinné nosení pokrývek nosu a úst na veřejnosti, dobrovolníci - šití roušek

18.3.2020

Česká pošta : V důsledku mimořádné situace spojené s šířením viru COVID_19 dochází k omezení nabídky služeb České pošty. Níže naleznete aktuální informace.

Místní pobočku České pošty navštěvujte, prosím, jen v nutných případech.  Zcela zrušeny jsou na poště sázkové hry (Sazka, Sportka) i prodej losů, a prodej novin a časopisů.

Od čtvrtka 19. 3. 2020 má nejen naše buštěhradská pošta, ale i všechny pošty v okolí otevřeno pouze do 16.00 hodin (včetně hlavní pošty v Kladně, na Poštovním náměstí).

Nařízení vlády: Vláda dnes schválila zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst (roušky, ústenky, či aspoň šály, šátky), který má platit od dnešní půlnoci.

Nařízení hejtmanky: O tomtéž rozhodla hejtmanka Středočeského kraje, nařizuje zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob bez ochranných prostředků dýchacích cest do prostředků veřejné hromadné dopravy, taxislužby, provozoven, jejichž provoz je povolen i za nouzového stavu, sociálních a zdravotních zařízení, sídel orgánů veřejné moci, správních orgánu a integrovaného záchranného systému, školských zařízení, pošt a lékáren na území Středočeského kraje, počínaje dnem 18.3.2020 od 18.00 hod. do odvolání, nejdéle však po dobu trvání krizového stavu…“ (celé znění Rozhodnutí najdete na webu města na úřední desce a v aktualitách). Za porušení nařízení hrozí pokuta 20 000,- Kč.

Šití roušek: Buštěhradští dobrovolníci, kteří šijí doma roušky, mohou do podatelny MěÚ na zámku nosit roušky, které chtějí dát k dispozici pro ostatní občany i zaměstnance města a jeho zařízení (TS, DPS, MěÚ).

Prosíme, předem si telefonicky domluvte čas předání na tel. 312 250 301 nebo 731 460 985.

Pokud máte doma materiál vhodný k šití roušek a hlavně tkalouny a jiné použitelné šňůrky -  ty naše milé dobrovolné šičky přivítají, a my od Vás v podatelně MěÚ rádi převezmeme.

Město Buštěhrad též nabízí proplacení paragonů za látky a galanterní zboží těm, kteří roušky šijí.

Opatření v obchodech: Potraviny, lékárny a drogerie - mezi 10. a 12. hodinou tam nakoupí jen důchodci, ostatní by měli využívat zbylé časové úseky otevírací doby obchodů.

Na seznam obchodů, kam budou moci od 10 do 12 hodin jen senioři, vláda dodatečně přidá i lékárny a drogerie. V ostatní hodiny mohou senioři do obchodů také, vláda jim to ale nedoporučuje.

Jarní úklid = Jarní sbírka na pomoc lidem v uprchlických táborech v Řecku pokračuje!  Nově je zřízeno bezkontaktní sběrné místo před garáží v ulici Oty Pavla 34 (u citroníku). Dary můžete nosit kdykoli za denního světla. Pokud přinesete něco cennějšího (např. šicí stroj), upozorněte obsluhu: zazvoňte 3x krátce u vrátek čp.34.  Podrobné informace o všem, co aktuálně sbíráme naleznete ve vývěskách, nebo můžete sledovat na FB infocentra a na FB Veroniky Richterové.  Více o akci na www. diavata.cz, FB diavata-zima, diavata-praha a FB Eva Zahradníčková.

Za všechny dary předem děkujeme.

Městský úřad