Úvodní stránka » Aktuality » Informace k veřejné dopravě na Slánsku - změny k 24.8.2019

Informace k veřejné dopravě na Slánsku - změny k 24.8.2019

12.8.2019

Dobrý den,
dovolujeme si jménem organizací ROPID a IDSK poslat speciální vydání Informačního zpravodaje PID k připravované integraci dopravy v oblasti Slánska k termínu 24. 8. 2019. (v příloze)

Podrobné informace včetně jízdních řádů, schémat či příkladů cen jízdného najdete na této webové stránce:

Ing. Filip Drápal , odbor marketingu, vedoucí odboru, tiskový mluvčí

tel.: +420 234 704 593 | mobil: +420 602 379 792 | e-mail: drapal.filip@ropid.cz

Změny u linek obsluhujících Buštěhrad:

Dochází k úpravám vybraných stávajících linek a k celkovému zpřehlednění a zefektivnění systému. Zásadnější změny proběhnou u linek 300, 330, 350 a 399 spojující PrahuKladnem. Linky 300, 324, 330, 399 budou i nadále vzájemně koordinovány, aby ve společných úsecích tvořily proklady a tím pravidelné intervaly mezi spoji.

Linka 300 bude odkloněna do zastávky „Kladno, Energie“, kde nahradí linku 399, která nově pojede přímo přes zastávku „Kladno, Rozdělov“ a vybranými spoji v pracovní dny až do Smečna. Naopak linka 330 již do Smečna nepojede, ale bude ukončena v Libušíně. Toto opatření zároveň přinese navýšení počtu spojů v oblasti kladenského Havlíčkova náměstí a Vinařic.

Linka 306 bude ve směru od Zličína namísto většiny spojů stávající linky 626 prodloužena z Jenče až do Kladna, což přinese zpřehlednění pro cestující. Linka číslo 626 bude zachována pro vybrané především školní spoje jedoucí odlišnou trasou oproti lince 306.

S ohledem na nízké využití linek 350 a 624 v oblasti Okoře a Libochoviček dojde k omezení provozu, stávající linka 624 bude nahrazena novou linkou 622 v trase (Číčovice) – Okoř – Zájezd – Buštěhrad – Kladno, Oaza. Ke změně číselného označení dochází s ohledem na přečíslování linek ve městě Kladně (viz dále). Na základě požadavku obcí na víkendovou obsluhu Zooparku Zájezd zde budou nově zavedeny spoje o sobotách, nedělích a svátcích.

Další informace PID k lince 324:

Z důvodu opravy povrchů vozovek a nástupišť v autobusovém terminálu Zličín dojde od 19. 8. 2019 k částečnému omezení provozu v tomto terminálu cca po dobu tří měsíců. Rekonstrukce proběhne v několika navazujících etapách. Provoz autobusových linek PID bude zachován, ale v jednotlivých etapách dojde k přesunu výstupních i nástupních zastávek. Autobusové linky mimo systém PID budou nově odjíždět od stanice metra Stodůlky.
Schéma umístění zastávek a další podrobnosti najdete na: