Úvodní stránka » Aktuality » Papír pro Péťu - dobročinný sběr papíru

Papír pro Péťu - dobročinný sběr papíru

10.4.2019

Vážení spoluobčané,
rádi bychom Vám představili nově zavedený program na třídění papíru, který vznikl i jako reakce na stále se opakující stížnosti typu: nemohu odložit papír do nádoby k tomu určené, neboť jsou tyto nádoby stále plné. Proto jsme se rozhodli Vám nabídnout alternativu.

Za pizzerií u Macíků bude přistaven větší červený kontejner na papír. Obsah tohoto kontejneru bude denně monitorován a udržován Technickými službami, aby byl stále schopný pojmout Vámi přinesený papír. Tento papír bude odvážen přímo do sběrny.

Utržené finanční prostředky budou použity na pomoc malému Péťovi Vacovskému z Buštěhradu, který trpí onkologickým onemocněním (jméno zveřejňujeme se souhlasem rodiny).

Cílem tohoto programu je nejen přímá pomoc někomu hendikepovanému, ale i snížení objemu papíru v modrých kontejnerech po městě. Pokud svůj odpadní papír alespoň trochu zmáčkneme a nějak ho přimějeme držet formu (třeba i naplněná krabice), pak se z odpadu stane surovina, a Vy budete mít vždy místo, kde bude možné takto upravenou surovinu uložit.

Prosíme tedy občany, aby do tohoto kontejneru ukládali papír ve sběrové kvalitě, třeba jako když se pořádá sběr papíru ve škole.

Do kontejneru je tedy možné odkládat: noviny, časopisy, knihy, sešity, ale i karton pokud je upraven do balíku.

Moc prosíme občany, aby se do tohoto programu zapojili a aby zde odkládali jen a jen pouze takový papír, který nám sběrna bude ochotna odebírat. Pokud bude totiž tento papír pro sběrnu nezajímavý, (pokud se z tohoto kontejneru stane popelnice), tak ho od Nás odebírat nebudou a tím tento program skončí.

Děkujeme všem občanům, kteří se do programu zapojí, ale i těm, kteří nám kontejner nepromění ve smetiště!

Vaše Technické služby města Buštěhradu