Úvodní stránka » Aktuality » Vyhlášení "smogové situace" z důvodu vysokých koncentrací troposférického ozonu

Vyhlášení "smogové situace" z důvodu vysokých koncentrací troposférického ozonu

9.8.2018

Dobrý den,

přeposílám informaci o vyhlášení smogové situace z důvodu vysokých koncentrací troposférického ozónu pro Středočeský kraj.

Mgr. Tišer, Magistrát města Kladna, odbor životního prostředí, tel: 312 604 386:

VYHLÁŠENÍ SMOGOVÉ SITUACE z důvodu VYSOKÝCH KONCENTRACÍ TROPOSFÉRICKÉHO OZONU

• Vydáno: středa, 08.08.2018 v 16:54 SELČ (08.08.2018 v 14:54 UTC)
  • Pro území: Středočeský kraj

Pro území uvedené v záhlaví vyhlašujeme smogovou situaci z důvodu vysokých koncentrací troposférického OZONU.

Smogová situace nastala s vydáním tohoto bulletinu.

Alespoň na jedné stanici reprezentativní pro toto území překročil hodinový průměr troposférického ozonu informativní prahovou hodnotu 180 mikrogramů/m3. Aktuální koncentrace na stanicích smogového varovného a regulačního systému jsou uvedeny na http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/uoco/web_generator/svrs/svrs_O3_1_CZ.html.

Pokles koncentrace troposférického ozonu pod informativní prahovou hodnotu 180 mikrogramů/m3 se dnes nepředpokládá.

Informace pro veřejnost:

Při pobytu pod širým nebem v odpoledních hodinách doporučujeme zdržet se zvýšené fyzické zátěže, spojené se zvýšenou frekvencí dýchání. Doporučení platí zejména pro osoby s chronickými dýchacími potížemi, starším lidem a malým dětem.

Podrobné aktuální informace o kvalitě ovzduší jsou k dispozici na internetových stránkách ČHMÚ www.chmi.cz, záložka Ovzduší.

Každou hodinu jsou doplňovány 1hodinové průměrné koncentrace automaticky měřených škodlivin a hodnoty doprovodných meteorologických prvků.

Aktualizovány jsou rovněž vícehodinové průměrné koncentrace škodlivin, vypočtené z 1hodinových koncentrací.

Předpověď rozptylových podmínek je součástí předpovědí počasí pro ČR a jednotlivé kraje, viz www.chmi.cz, záložka Počasí.

Vydalo: Regionální předpovědní pracoviště ČHMÚ -  / Gvoždíková