Úvodní stránka » Aktuality » Dluhy - naše věc - anonymní dotazník

Dluhy - naše věc - anonymní dotazník

9.5.2018

Víte, že na špatně nastavený systém doplácíme všichni?

Minulý rok zveřejnila Otevřená společnost mapu exekucí, ve které jsou zpracovány statistické údaje o předluženosti občanů České Republiky. Mapa přinesla alarmující údaje. Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že právě Buštěhrad patří mezi obce s největším zadlužením občanů ve Středočeském kraji – na mapě exekucí přímo svítí!

Zjišťujeme tedy, že vůbec nevíme, proč zrovna u nás je tolik předlužených lidí a rádi bychom problém řešili a lidem pomohli. Ne každý, koho toto postihne, je pouze obětí své nezodpovědnosti či finanční negramotnosti. Někdo může být i obětí drakonického systému, lichvářů či souběhu nešťastných životních okolností.

Řada postižených nevyhledá pomoc, neboť se domnívá, že situaci nějak zvládne, stydí se, nebo neví, kde o pomoc požádat. Jejich blízcí často nemají o jejich potížích tušení.

Pokud vyplníte následující anonymní dotazník, umožníte nám získat informace, na základě kterých pak bude možné zvýšit povědomí veřejnosti o problému, provést účinnou prevenci či najít způsoby pomoci postiženým. Děkujeme.

Dotazník zde.