Přeskočit na menu vybrané sekce

Úvodní stránka » Náš Buštěhrad » Kalendář akcí » 31.3.2018

Kalendář akcí: 31.3.2018

Akce pro děti

Buštěhradský filmový klub uvádí: Život brouka

Čas: 14:00 - 15:30

Místo konání: Restaurace U Bečvářů

Pořadatel: Buštěhradský filmový klub a Městská knihovna Buštěhrad

Život brouka, animovaný film, USA, 1998, 91 min.

Oskarový režisér John Lasseter se po úspěchu Toy Story pustil se svým týmem počítačových animátorů do dalšího celovečerního filmu. Odehrává se v miniaturním světě pracovitých a veselých mravenců, kteří jsou každý rok sužováni nájezdům žravých kobylek. Hlavním hrdinou příběhu je Flik, šikovný mladík a zneuznávaný vynálezce, jehož dobré nápady a záměry se s osudovou neodvratností vždy zvrhají v katastrofu. Tentokrát se Flikovi dokonce podařilo zničit zásobu jídla připravenou pro kobylky. A tak, zatímco se celé mravenište znovu pouští do obstarávání potravy pro bandu desperáta Hoppera, Filk je vyslán radou starších, aby realizoval svůj smělý plán. Chce ve městě najmout velké brouky , kteří by mraveniště před kobylkymi ochránili. Upřímně řečeno - všichni mravenci doufají, že toho smolaře a kazisvěta už nikdy v životě neuvidí a o to větší je jejich překvapení, když se Flik brzy vrátí s pestrobarevnou bandou podezřele veselého hmyzu. Že by mu začalo přát štěstí?

Nominace na Zlatý globus a Oskara za hudbu, nominace na British Academy Film Award za vizuální efekty, New York Film Critics Circle za nejlepší animovaný film.

 

Společenské akce

Autorská výstava automatické kresby Mea Rei

Termín: 16.3.2018 18:00 - 18.4.2018

Místo konání: Zámek 1. patro

Pořadatel: Město Buštěhrad

Na vernisáži, která se uskuteční dne 16. března 2018 v 18 hodin vystoupí pěvecké trio LeMaJa. Výstava na zámku Buštěhrad v prostorách Městského úřadu potrvá do 18. května 2018.