Přeskočit na menu vybrané sekce

Úvodní stránka » Náš Buštěhrad » Kalendář akcí » 8.3.2018

Kalendář akcí: 8.3.2018

Kulturní akce

Hudební posezení s Martinem Krulichem

Čas: 13:30

Místo konání: DPS Buštěhrad, Revoluční 323, Buštěhrad

Pořadatel: DPS Buštěhrad

Srdečně vás zveme na živou hudbu, kde si můžete společně zazpívat, nebo jen poslouchat krásné a známé písně v podání známého pana Martina Krulicha z Hradečna.

 

Vzdělávací akce

Jak na mozek, aby fungoval - aneb Trénování paměti trochu vážně i nevážně

Čas: 13:00 - 15:00

Místo konání: Spolková místnost Městské knihovny

Pořadatel: Věčně mladí senioři

Věčně mladí senioři Buštěhrad srdečně zvou všechny příznivce jasné mysli a dobré nálady na třetí lekci kurzu s názvem Jak na mozek, aby fungoval – aneb Trénování paměti trochu vážně i nevážně pod vedením PaeDr. Mgr. Hany Čechové. Unikátní kurz proběhne každý čtvrtek od 22. února do 26. dubna ve Spolkové místnosti městské knihovny (přízemí městského úřadu) vždy od 13.00 do 15.00 hodin.

Program celého kurzu zahrnuje celkem 10 na sebe navazujících setkání, každé v délce 2 hodin, jejichž spojujícím tématem je recept „Jak na mozek, aby fungoval“ i v seniorském věku. Každý blok zahrnuje krátkou teoretickou část – jak funguje náš mozek, co mu prospívá a neprospívá, jak zlepšit či udržet je jeho činnost, aj. Následně bude oživen zábavnou aktivitou – trénováním paměti.

Součástí programu jsou i jednoduchá aktivační cvičení, úkoly pro domácí trénink, doporučení literatury či programů na internetu. Mezi jednotlivými tématy je vždy krátká přestávka.

Co s sebou: tužku, pastelky, blok na poznámky, dobrou náladu

Kontakt: Stáňa Šumná 736 660 753

Cena: 300,- Kč nečlenové Svazu důchodců ČR MO Buštěhrad, z.s., členové zdarma

Buďme fit!

 

Přednáška: Školní zralost

Čas: 17:00

Místo konání: Základní škola Buštěhrad - stará budova (zadní vchod)

Pořadatel: Základní škola a Mateřská škola Oty Pavla Buštěhrad

Na téma Školní zralost bude hovořit paní Mgr. Martina Švandová, Ph.D., psycholožka a speciální pedagožka z Pedagogicko-psychologické poradny STEP. Přednáška Vám objasní téma školní zralost, nástup do školy, jeho rizikové faktory a předcházení jim. Setkání je financováno z prostředků Evropské unie, pro účastníky je zdarma. Přihlášení je možné online

 

Ke stažení: