Úvodní stránka » Aktuality » Nový vstup do zámeckého parku

Nový vstup do zámeckého parku

11.4.2018

Od konce dubna bude pro veřejnost otevřen nový vstup do zámeckého parku průchodem přes zámeckou sýpku. Dostanete se tam po cestě z ulice Lidické (odbočka na vinotéku Sýpka pod Dynexem). Průchod bude odemčen denně od 7.00 do 22.00, o svátcích a o víkendu od 9.00 do 22.00. Je bezbariérový. Výhodou je, že díky němu již není potřeba obcházet celý park buď po Pražské, nebo po Kladenské, abychom se dostali z města do „Zadňáku“ nebo na Ořešín (a v opačném směru). Nyní budeme mít alternativu zvolit příjemnou cestu parkem, daleko od automobilového provozu. O propojení parku se „zadním koncem“ jednáme už cca dva roky s majiteli zahrad sousedících s parkem (chtěli jsme odkoupit pruh pozemku a zřídit cestu pro pěší), avšak reakce byly zatím dosti negativní. Děkujeme tedy p. Peslové a P. Helískovi, majitelům sýpky, že k tomuto poskytli své pozemky a dokonce zařídili vybudování průchodu. Termín slavnostního otevření průchodu bude znám již brzy!

Městský úřad