Úvodní stránka » Aktuality » Výzva Výboru pro životní prostředí: Zlepšete sami své okolí!

Výzva Výboru pro životní prostředí: Zlepšete sami své okolí!

10.11.2017

Jste z těch lidí, kteří chodí po Buštěhradě a říkají si: „Tady chybí lavička, tady by mohl být strom, tady ta cestička by se měla zkultivovat?“ Ve Výboru pro životní (VŽP) prostředí jsme si říkali, že tyhle nápady by se měly na městský úřad dostat a že možná pár malých zlepšení udělá stejně, jako velké projekty, na které si budeme muset ještě chvíli počkat. Takže:

VŽP vyzývá obyvatele Buštěhradu, aby nám poslali své nápady na drobná vylepšení našeho životního prostředí ve městě, které by bylo možné realizovat do cca 25.000 Kč.

VŽP potom nápady projedná, vybere ty nejlepší a bude spolu s městským úřadem usilovat o jejich postupné uskutečňování.

Návrhy posílejte ve formě projektu, obrázku nebo jen popisu, s velmi hrubým rozpočtem. Posílejte vše pokud možno elektronicky na adresu mrkvicka@mestobustehrad.cz, případně doručte na městský úřad. První kolo uzavřeme na konci listopadu 2017.

Pokud za nápadem stojí spolek nebo víc občanů, uveďte to. Pokud se chcete sami podílet na realizaci, bude to při hodnocení projektu pozitivně zohledněno.

K tomu dodávám, že prostředky na realizaci těchto malých projektů jsou v rozpočtu alokovány a zasadíme se, aby tomu tak bylo i v příštím roce. S celou akcí je spojena myšlenka postupného sjednocování městského mobiliáře. Začali jsme koši, v příštím roce by se měly postupně objevovat lavičky (jedna stojí mimochodem cca 4500 Kč) v podobném stylu.

Nevíme, jak to dopadne, ale doufáme, že takhle přispějeme společně k tomu, aby byl Buštěhrad ještě lepší místo pro život!

Jan Mrkvička, předseda VŽP