Úvodní stránka » Aktuality » Přijďte na veřejnou diskusi na téma zámek a náměstí U Macíků

Přijďte na veřejnou diskusi na téma zámek a náměstí U Macíků

21.4.2017

ZASTUPITELÉ MĚSTA BUŠTĚHRAD VÁS ZVOU NA VEŘEJNOU DISKUSI NA TÉMATA:

1. BUDOUCNOST BUŠTĚHRADSKÉHO ZÁMKU

• CHCEME, ABY NÁM STŘEDOČESKÝ KRAJ VRÁTIL ZÁMEK S PARKEM?
  • JAKÉ BY MOHLO BÝT JEHO VYUŽITÍ A ZPŮSOBY FINANCOVÁNÍ?
  • NEBO CHCEME RADĚJI PRODEJ UKRAJINSKÉMU INVESTOROVI A PŘEMĚNU NA HOTEL?

O buštěhradský zámek se v současnosti vážně zajímá ukrajinský investor, který by jej chtěl od Středočeského kraje odkoupit a přeměnit na luxusní hotel. O naší nejvýznamnější památce bychom si však měli rozhodovat sami! Domníváme se, že pro město by bylo lepší zámek s parkem přijmout zpět do majetku (respektive jeho dvě třetiny, západní křídlo je města) a v budoucnu jej využít pro potřeby města, přestože shánění financí nebude ani jednoduché, ani rychlé. Myslíme si, že najdeme optimálnější využití, než je právě hotel (např. chráněné bydlení pro seniory, zázemí pro buštěhradské spolky, apod.). Dalo by se využít v současnosti dostupných dotací a zámek opravovat na etapy, či získat nějakou instituci jako partnera. Když jsme dokázali opravit jedno křídlo, dokážeme postupně opravit i zbytek, přestože to zřejmě bude trvat další řadu let. V současnosti probíhají jednání se Středočeským krajem - budeme rádi, když rozhodnutí zastupitelstva požádat o navrácení zámku do majektu města podpoříte.

2. NÁMĚSTÍ U MACÍKŮ – BUDOUCÍ PODOBA

• CO VÁM NA SOUČASNÉM STAVU VADÍ? JAK BY SE DAL ZLEPŠIT?
  • JAK BY MOHLO NÁMĚSTÍ VYPADAT? PŘEDSTAVENÍ VARIANT STUDIE A DISKUSE NA TÉMA, CO BY NA NÁMĚSTÍ MĚLO/NEMĚLO BÝT

Náměstí u Macíků je prostor, který je sice velmi fekventovaný, neboť leží u autobusové zastávky, avšak neslouží tak, jak by měl. Jako náměstí bohužel nefunguje. Možná by ale stačily jednoduché úpravy, aby fungovat začal. Více zeleně? Méně trávnku, který stejně nikdo kromě psů neužívá? Vodní prvek? Kavárnička s posezením? Je na nás, jak si náměstí upravíme, abychom se na něm cítili dobře a rádi ho užívali.

ZAJÍMÁ NÁS, CO SI MYSLÍTE. PŘIJĎTE SE VYJÁDŘIT K DŮLEŽITÝM TÉMATŮM!

Setkání proběhne 3. 5. 2017 od 18.00 v zámeckém sále: http://www.mestobustehrad.cz/nas-bustehrad/kalendar/2017-05-03/#a576

Městský úřad